Polpharma sprawdzi Enea Astorię. Zobacz w Polsat Sport Extra
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Polpharma sprawdzi Enea Astorię. Zobacz w Polsat Sport Extra

Polpharma Starogard Gdański ciągle ma szansę na uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli Energa Basket Ligi. O jak najwyższą lokatę walczy też Enea Astoria Bydgoszcz. Zobacz transmisję w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Zespół trenera Roberta Skibniewskiego musiał uznać wyższość Polskiego Cukru Toruń w ostatniej kolejce, chociaż momentami prowadził nawet 12 punktami. Enea Astoria z kolei miała ostatnio problemy zdrowotne, więc wraca do gry po miesięcznej przerwie. Jaką formę zaprezentuje w końcówce sezonu?

Najważniejszymi zawodnikami w Polpharmie są strzelcy - Amerykanie Trevon Allen oraz Steven Haney. Obaj potrafią zdobywać punkty na różne sposoby, są bardzo wszechstronni, chociaż często miewają również problemy ze skutecznością. Ich bezpośrednimi rywalami mogą być: znany z rzutów z dystansu Michał Chyliński oraz świetny obrońca Paulius Dambrauskas.

Liderem bydgoskiej ekipy od początku rozgrywek jest Corey Sanders. Jak teraz rozgrywający zagra przeciwko Sebastianowi Kowalczykowi oraz Isaiahowi Williamsowi? Z kolei pod koszami Adrian Bogucki zmierzy się z Joe Furstingerem, który lubi rzucić także z półdystansu. Czy starogardzianie znajdą sposób na ograniczenie reprezentanta Chorwacji, Tomislava Gabricia?

Transmisja spotkania Polpharma Starogard Gdański - Enea Astoria Bydgoszcz w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.