Polpharma lepsza od GTK, 33 punkty Allena

,

Trevon Allen poprowadził Polpharmę Starogard Gdański do zwycięstwa nad GTK Gliwice 92:81 w poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale po chwili to Polpharma zaczęła grać lepiej. Dzięki akcjom Trevona Allena uciekała nawet na pięć punktów. GTK odpowiedziało na to szybko serią 9:0 i teraz to ten zespół miał inicjatywę w ofensywie. Później przyjezdni byli dodatkowo skuteczni na linii rzutów wolnych i po 10 minutach prowadzili 22:18. Po trafieniu Terry’ego Hendersona w drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Matthiasa Zollnera urosła do ośmiu punktów. Skuteczniejszy był jednak Joe Furstinger, a po chwili dzięki trójce Grzegorza Surmacza był już remis. Spotkanie toczyło się falami i było bardzo wyrównane. Po rzutach wolnych Stevena Haneya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:38.

W trzeciej kwarcie przyjezdni szybko doprowadzali do remisu, a nawet wychodzili na prowadzenie po trójce Hendersona. Mecz ciągle był bardzo zacięty - drużyna będąca aktualnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. Dopiero później, po trafieniach Allena i Haneya starogardzianie uciekali na siedem punktów. Po 30 minutach było 62:58. W kolejnej części meczu ekipa trenera Roberta Skibniewskiego zbudowała swoją największą przewagę - 12-punktową po akcji Jacka Jareckiego. GTK odpowiedziała na to serią 7:0 i po kolejnym trafieniu z dystansu Hendersona wracało do gry. Później siedem punktów z rzędu zdobył Trevon Allen, a Polpharma ponownie miała bezpieczną przewagę. Ostatecznie zwyciężyła 92:81.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Trevon Allen z 33 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Tayler Persons - zdobył 22 punkty, 9 zbiórek i 7 asyst.