Nickolas Neal przechodzi do Legii
fot. Szymon Wykrota/HydroTruck

,

Lista aktualności

Nickolas Neal przechodzi do Legii

Amerykanin Nickolas Neal (32 lata, 178 cm) zmienia klub w Energa Basket Lidze! Rozgrywający przenosi się z HydroTrucka Radom do Legii Warszawa.

,

Rozgrywający rozegrał 13 spotkań dla HydroTrucka - zdobywał w nich średnio 14,9 punktu, 4,7 asysty, 2,3 zbiórki i 1,6 przechwytu.

Poprzedni sezon Amerykanin spędził w zespole KK Alkar Sinj. W 20 meczach ligi chorwackiej zdobywał średnio 18,4 punktu, 5,5 asysty, 3,8 zbiórki i 2,1 przechwytu. W przeszłości występował w zespole uczelni Purdue - North Central, Sunshine Vieste (Włochy) oraz w gruzińskich drużynach Tskhum-Abkhazeti i BC Cactus Tbilisi.

- Nick ma u nas wspomagać często Justina Bibbinsa na pozycji rozgrywającego, ale obaj zawodnicy mogą też przebywać na boisku w tym samym czasie. W ostatnich meczach bardzo mocno dała nam się we znaki taktyka przeciwników, czyli duża presja, nacisk na Justina. Tak naprawdę do tej pory nie mieliśmy drugiego rozgrywającego więc potrzebowaliśmy zmiennika na tej pozycji, kogoś kto odciąży Justina - mówi na oficjalnej stronie drużyny Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.