Trefl lepszy od MKS

,

10. zwycięstwo Trefla w tym sezonie Energa Basket Ligi! Sopocianie pokonali na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 87:62.

,

Michael Fraser zdobył pierwsze sześć punktów dla MKS i był pewnym punktem drużyny. Z drugiej strony nieźle grał jednak Nana Foulland, dzięki któremu goście zdobywali małą przewagę. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Pawła Leończyka sopocianie uciekli na pięć punktów, a po 10 minutach było 19:14. Drugą kwartę Trefl rozpoczął od serii 9:0, powiększając prowadzenie dzięki trójkom Łukasza Kolendy i Jeffa Robersona. Dąbrowianie starali się gonić akcjami Jakuba Kobla i Bryce’a Douviera, ale to nie wystarczało, żeby odrobić wszystkie straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:29.

W trzeciej kwarcie skuteczność poprawił Carlos Medlock, a rzuty z dystansu dokładali Cameron Ayers oraz Paweł Leończyk - dzięki temu Trefl prowadził już 19 punktami. Zespół trenera Michała Dukowicza miał lepsze fragmenty, ale nie było wątpliwości, że to goście mają inicjatywę. Po 30 minutach było 63:47. MKS w czwartej kwarcie nie zanotował na tyle dobrego zrywu, aby realnie zagrozić gościom. Ekipa trenera Marcina Stefańskiego kontrolowała sytuację na parkiecie, a swoje minuty dostawali też zawodnicy z ławki rezerwowych. Ostatecznie sopocianie zwyciężyli 87:62 - to dziesiąta wygrana tego zespołu w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

W ekipie gości najlepszy był Paweł Leończyk z 14 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. 15 punktów dla gospodarzy rzucił Filip Put.