Udana pogoń HydroTrucka! Radomianie wygrali w Starogardzie Gd.
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Udana pogoń HydroTrucka! Radomianie wygrali w Starogardzie Gd.

HydroTruck Radom był skuteczny w czwartej kwarcie i dlatego pokonał na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 86:78 w piątkowym meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Polpharma rozpoczęła to spotkanie od prowadzenia 7:0, ale goście bardzo szybko odrabiali straty trójkami Roda Camphora. Później skuteczni byli jednak Michał Kołodziej oraz Paweł Dzierżak, a starogardzianie uciekali nawet na dziewięć punktów. Straty odrabiał… Camphor i po 10 minutach było 19:14. Dwie akcje z rzędu Kamau Stokesa oraz trafienia Bretta Prahla oznaczały aż 14 punktów przewagi gospodarzy w drugiej kwarcie. Dobry fragment Adriana Boguckiego, a także późniejsze trafienia Carla Lindboma sprawiły, że HydroTruck przegrywał już tylko dwoma punktami! W samej końcówce pierwszej połowy Bogucki doprowadził do remisu - było po 35.

Zespół trenera Marka Łukomskiego trzecią kwartę rozpoczął od serii 8:0, a świetnie prezentował się Daniel Gołębiowski. Straty ponownie odrabiali Camphor oraz Lindbom, ale Isaiah Wilkins utrzymywał przewagę Polpharmy. Radomianie ciągle byli jednak niezwykle blisko, a po 30 minutach mieliśmy wynik 63:61. Trójka Piechowicza na początku czwartej kwarty dała pierwsze prowadzenie HydroTruckowi w tym meczu. Aktywny był jednak podobnie Gołębiowski, a dzięki niemu gospodarze mogli mieć ponownie przewagę. Końcówka była bardzo wyrównana, ale kluczowe rzuty wolne należały do Lindboma i Camphora. Trójka tego ostatniego ustawiła wynik spotkania na 86:78 dla gości!

Najlepszym graczem gości był Rod Camphor, który zdobył 23 punkty, 3 zbiórki i 6 asyst. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Isaiah Wilkins z 22 punktami, 8 zbiórkami i 4 asystami.