Ciekawy weekend w EBL!
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Ciekawy weekend w EBL!

Od piątku do niedzieli kolejne trzy transmisje z meczów Energa Basket Ligi w sportowych stacjach Polsatu: Anwil podejmie Kinga, Trefl sprawdzi Enea Astorię, a Start zagra z BM Slam Stalą! Pozostałe spotkania można śledzić w serwisie Emocje.TV

 

Anwil Włocławek - King Szczecin

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

Polpharma Starogard Gd. - HydroTruck Radom

Termin: piątek, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Starogardzianie w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Stelmetu Enei, natomiast HydroTruck nie poradził sobie z silną Asseco Arką. Najważniejszą bronią radomian są rzuty z dystansu, więc gospodarze muszą uważać szczególnie na ten element. Bardzo ciekawie zapowiadają się starcia duetu Kamau Stokes - Jonathan Williams z Obiem Trotterem oraz Rodem Camphorem. Sporo pracy czeka Bretta Prahla, który zmierzy się z Adrianem Boguckim.

 

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń

Termin: sobota, godz. 14:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: WKS Śląsk zanotował ostatnio pierwsze zwycięstwo z nowym trenerem, Oliverem Vidinem - pokonał na wyjeździe BM Slam Stal. Teraz czeka go trudniejsze zadanie, bo zagra z Polskim Cukrem. Do składu torunian wraca powoli Damian Kulig, co znacznie zwiększy rotację i możliwości podkoszowe całego zespołu. Warto będzie się przyglądać rywalizacji świetnego Chris Wrighta z reprezentantem Polski, Kamilem Łączyńskim. Ciekawe jak z Aaronem Celem poradzi sobie młody Aleksander Dziewa.

 

Trefl Sopot - Enea Astoria Bydgoszcz

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza

Termin: niedziela, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gdynianie w ostatniej kolejce rozegrali dobry mecz w Radomiu, z kolei osłabiony MKS nie dał sobie rady z Kingiem Szczecin. W przypadku zespołu z Dąbrowy Górniczej kluczowa okaże się odpowiedź na pytanie, kto będzie mógł zagrać w najbliższym meczu. Bez Dominica Artisa i dodatkowych wzmocnień tej drużynie trudno będzie nawiązać rywalizację z innymi zespołami. W Asseco Arce z kolei bardzo dużo będzie zależało od liderów, czyli Krzysztofa Szubargi i Josha Bostica.

 

Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu