Derby Trójmiasta dla Asseco Arki
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Derby Trójmiasta dla Asseco Arki

Dzięki świetnej ostatniej kwarcie w swoim wykonaniu Asseco Arka Gdynia pokonała Trefl Sopot 87:66 w derbach Trójmiasta w Energa Basket Lidze.

,

Początek spotkania był nerwowy dla obu stron, a to przekładało się na skuteczność i niski wynik. Później trójki trafiał Josh Bostic, ale akcjami 2+1 odpowiadali Michał Kolenda i Nana Foulland. Asseco Arka złapała swój rytm, a z dystansu rzucali Dariusz Wyka i Ben Emelogu - to pozwalało tej ekipie na budowanie przewagi. Po akcji Krzysztofa Szubargi po 10 minutach było 28:22. Na początku drugiej kwarty sopocianie dość szybko ponownie byli blisko rywali, ale ci wykorzystywali trójki Bostica i znowu odskakiwali. Pod koszami wyróżniał się Foulland - to właśnie dzięki niemu zespół trenera Marcina Stefańskiego ciągle był w grze. Po wejściu Carlosa Medlocka pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, ale tylko 40:37.

Od pierwszych akcji trzeciej kwarty Trefl był ciągle blisko przeciwników, a po trójce Camerona Ayersa mieliśmy remis! Po kilku chwilach trafienie Pawła Leończyka dało sopocianom prowadzenie. Teraz to Asseco Arka musiała odrabiać straty, a pomagał w tym nie kto inny jak Josh Bostic. Po 30 minutach był remis - po 56. Rzuty Łukasza Kolendy i Carlosa Medlocka sprawiły, że ekipa trenera Marcina Stefańskiego wychodziła na pięciopunktową przewagę. Gdynianie odpowiadali na to błyskawicznie serią 11:0, za którą trzeba wyróżnić Adama Hrycaniuka i Josha Bostica. Później trójkę dołożył jeszcze Leyton Hammons, a zespół Przemysława Frasunkiewicza kontrolował już wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 87:66.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Josh Bostic z 24 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. W drużynie gości wyróżniał się Paweł Leończyk z 14 punktami i 6 zbiórkami.