Simon zostaje w Anwilu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Simon zostaje w Anwilu

Chase Simon (30 lat, 198 cm) w przyszłym sezonie Energa Basket Ligi nadal będzie występował w Anwilu Włocławek.

,

Amerykanin w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 14,1 punktu, 3,4 zbiórki oraz 2 asysty na mecz. Był jednym z kluczowych zawodników złotej drużyny z Włocławka.

- Nie dawniej jak wczoraj mówiłem w wywiadzie, że jesteśmy w kontakcie z różnymi zawodnikami, ale nic nie jest przesądzone. Otóż dzisiaj z dumą mogę potwierdzić - oficjalnie przedłużyliśmy kontrakt z Chasem Simonem, który ma za sobą niezwykle udany sezon. Wierzymy, że i w rozgrywkach 2019/2020 będzie stanowił o sile naszego zespołu - mówi na oficjalnej stronie zespołu prezes zarządu KK Włocławek, Arkadiusz Lewandowski.

Simon karierę w NCAA zaczynał w drużynie uczelni Central Michigan (sezon 2007/2008), ale później przeniósł się do Detroit. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był Aris Saloniki, ale zawodnik nie został tam długo i podpisał kontrakt z litewskim zespołem BC Szawle. W rozgrywkach 2013/2014 rozegrał cztery spotkania dla ekipy z Tarnobrzega.

W kolejnym sezonie był już graczem Anwilu - zdobywał wtedy średnio 16,8 punktu, 3,3 zbiórki i 2,3 asysty w każdym spotkaniu. Następnie występował w Hiszpanii (ICL Manresa), Izraelu (Maccabi Ashdod) oraz Francji (JL Bourg Basket).