Anwil - Arka (4): Remis! Będzie piąty mecz w Gdyni!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Anwil - Arka (4): Remis! Będzie piąty mecz w Gdyni!

Kolejny świetny mecz we Włocławku! Anwil tym razem pokonał Arkę Gdynia 90:85 i doprowadził do remisu w półfinale Energa Basket Ligi! Transmisja piątego decydującego meczu w niedzielę od 19:45 w Polsacie Sport.

,

Gdynianie od początku spotkania chcieli narzucić swój rytm gry i po trafieniach Dariusza Wyki oraz Jamesa Florence’a było już 10:3. Włocławianie później ciągle byli blisko, bo ważne akcje kończyli Szymon Szewczyk i Michał Michalak. Uaktywnił się też Chase Simon - po jego zagraniu 3+1 był remis! Kolejny rzut Szewczyka ustawił wynik spotkania po 10 minutach na 26:25. Florence i Bostic w drugiej kwarcie sprawiali, że Arka wracała na prowadzenie. Z drugiej strony świetnie prezentował się Aaron Broussard - to on był liderem Anwilu. W pewnym momencie goście zanotowali jednak małą serię 6:0 i byli w stanie uciec nawet na siedem punktów. Florence był nie do zatrzymania - to dzięki jego trójce zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywał po pierwszej połowie 52:42.

James Florence był nie do zatrzymania również od początku trzeciej kwarty, a gdynianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Nadzieję zespołowi z Włocławka dawał jednak Michał Ignerski, a po zagraniu Aarona Broussarda przegrywał tylko trzema punktami. Ten sam zawodnik po chwili doprowadził do remisu! Ostatecznie po 30 minutach to Anwil prowadził - 67:66. Po kolejnej trójce Walerija Lichodieja zespół trenera Igora Milicicia uciekł nawet na osiem punktów w czwartej kwarcie. Ciągle odpowiadał na to Florence, który trafiał trójki z niesamowitych pozycji. Arka się nie poddawała, a po akcji Josha Bostica przegrywała zaledwie punktem! Końcówka była niesamowicie emocjonująca, ale kluczowe okazały się rzuty wolne Broussarda i Zyskowskiego. Ostatecznie Anwil wygrał 90:85 i doprowadził do wyrównania w serii!

Najlepszym graczem gospodarzy był Aaron Broussard z 25 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. James Florence zanotował dla gości 38 punktów i 4 asysty.