Weekend z EBL!
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Weekend z EBL!

Najbliższy weekend warto spędzić z Energa Basket Ligą! W sobotę Polsat Sport pokaże mecz Trefl - Arged BMSlam Stal, a w niedzielę Arka - King. Pozostałe niezwykle ciekawe spotkania będzie można zobaczyć w serwisie Emocje.TV

 

TREFL SOPOT - ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP.

Termin: sobota, godz. 12:30

Transmisja: Polsat Sport

Przeczytaj więcej o tym meczu

 

ANWIL WŁOCŁAWEK - GTK GLIWICE

Termin: sobota, godz. 17:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Mistrzowie walczą o jak najlepszą pozycję przed play-off. GTK z kolei chce jeszcze bardziej oddalić się od ostatnich miejsc w tabeli. Zespół z Gliwic ma bardzo silny obwód ze świetnymi strzelcami takimi jak Myles Mack, Riley LaChance czy Desmond Washington. Jak przeciwko nim zagrają m.in. Aaron Broussard i Chase Simon? Ciekawie będzie też pod koszami - z Damonte Doddem i Maverickiem Morganem będą musieli poradzić sobie Josip Sobin i Szymon Szewczyk.

 

SPÓJNIA STARGARD - POLPHARMA STAROGARD GD.

Termin: sobota, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Stargardzianie wzmocnili się w ostatniej części sezonu, a to ma zapewnić cel, jakim jest utrzymanie w Energa Basket Lidze. Polpharma sprawiła ostatnio wielką niespodziankę pokonując Polski Cukier, a aż 25 punktów rzucił Michael Hicks. Ciągle niepewny jest występ Justina Bibbinsa, a to oznacza sporo pracy dla Pawła Dzierżaka. Ważna będzie jego rywalizacja z Tweetym Carterem, a także pojedynki podkoszowe Adama Kempa i Jimmie Taylora.

 

ARKA GDYNIA - KING SZCZECIN

Termin: niedziela, godz. 12:30

Transmisja: Polsat Sport

Przeczytaj więcej o tym meczu

 

HYDROTRUCK RADOM - STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA

Termin: niedziela, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Na zespół z Radomia czeka bardzo silny i wymagający rywal, czyli Stelmet Enea. HydroTruck radzi sobie ostatnio nieźle, co jest też spowodowane wzmocnieniami - Jarvis Williams i Duda Sanadze potrafią być najlepszymi strzelcami tej ekipy i zmieniać oblicze meczu. Zielonogórzanie mają jednak w składzie świetnego Markela Starksa, a także bardzo silnych w polu trzech sekund Adama Hrycaniuka i Darko Planinicia. Ważny będzie oczywiście powrót Michała Sokołowskiego do Radomia (grał tam przez cztery sezony).

 

MIASTO SZKŁA KROSNO - AZS KOSZALIN

Termin: niedziela, godz. 17:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Krosna jest na ostatnim miejscu w tabeli i musi wygrywać w końcówce sezonu, aby zachować miejsce w Energa Basket Lidze. AZS ma zaledwie dwa zwycięstwa więcej na swoim koncie, a przyjście Qyntela Woodsa oznacza, że nie chce odpuszczać. Najbardziej efektowne powinno być starcie na pozycji rozgrywającego pomiędzy Jabarie Hindsem a Toreyem Thomasem. Dodatkowo, kluczowe może okazać się to, czy Grzegorz Surmacz powstrzyma Jordana Loveridge’a.

 

LEGIA WARSZAWA - MKS DĄBROWA GÓRNICZA

Termin: niedziela, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Obie drużyny są na dobrej drodze do awansu do fazy play-off, ale jedno jest pewne - zwycięstwo w tym meczu jeszcze bardziej przybliża je do tego celu. Legia z pewnością będzie chciała wykorzystać przewagę podkoszową w postaci Rusłana Patiejewa i Keanu Pindera. Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek Omara Prewitta z Mathieu Wojciechowskim. Sporo będzie zależało również od tego, czy Ben Richardson znajdzie sposób na zatrzymanie trójek Filipa Matczaka i Jakuba Karolaka.