Arged BMSlam Stal pewnie pokonuje Polpharmę
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Arged BMSlam Stal pewnie pokonuje Polpharmę

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z Polpharmą Starogard Gdański 90:75 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

,

Polpharma rozpoczęła to spotkanie w dobrym tempie i po trafianiach Kacpra Młynarskiego oraz Justina Bibbinsa prowadziła już 10:4. Ostrowianie postanowlili szybko odpowiedzieć - niesamowitą serią 15:0! Świetnie prezentował się przede wszystkim Michał Chyliński, który był niezwykle skuteczny. Gospodarze zaczęli gonić wynik, a dzięki trafieniu Daniela Gołębiowskiego po 10 minutach był remis - po 21. Druga kwarta odwróciła losy meczu. Starogardzianie mieli ogromne problemy w ofensywie, a Arged BMSlam Stal doskonale to wykorzystał. Do zdobywania punktów włączyli się Mike Scott oraz Mateusz Kostrzewski, a goście krok po kroku uciekali. Ostatecznie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego po pierwszej połowie wygrywał 47:28.

W trzeciej kwarcie ostrowianie utrzymywali przewagę, chociaż Polpharma starała się odrabiać straty. Pomagali w tym przede wszystkim Kacper Młynarski i wracający po kontuzji Thomas Davis. Po trafieniu tego ostatniego gospodarze zbliżyli się na 11 punktów. Świetnie radził sobie jednak ciągle Kostrzewski i dzięki niemu po 30 minutach było 68:54. Ostatnia kwarta niczego nie zmieniła, bo Arged BMSlam Stal całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Tę część meczu rozpoczął od serii 8:0 i mogła być pewna zwycięstwa. Ostatecznie wygrała 90:75.

Najlepszym strzelcem gości był Michał Chyliński z 22 punktami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kacper Młynarski z 14 punktami.