Czy GTK zaskoczy Arkę? Transmisja w Polsacie Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Czy GTK zaskoczy Arkę? Transmisja w Polsacie Sport

GTK Gliwice zakończyło przygodę z Alpe Adria Cup i teraz może w pełni skoncentrować się na Energa Basket Lidze. Czy w niedzielę zaskoczy silną Arkę Gdynia? Transmisja od 12:30 w Polsacie Sport.

,

Zespół trenera Pawła Turkiewicza dotarł aż do półfinału Alpe Adria Cup, ale w rywalizacji z Egis Kormend musiał uznać wyższość Węgrów. Arka z kolei już wcześniej zakończyła przygodę z prestiżowym Europucharem. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami w obecnych rozgrywkach gdynianie zwyciężyli 86:70, ale przed własną publicznością ekipa z Gliwic powinna pokazać skuteczniejszą koszykówkę.

GTK to drużyna, która dobrze czuje się w ataku. To oczywiście efekt budowy składu, gdzie głównymi zawodnikami są strzelcy: Riley LaChance i Desmond Washington oraz bardzo ofensywnie nastawiony rozgrywający - Myles Mack. Ta trójka zdobywa średnio 41,1 punktu na mecz, czyli około połowy zdobyczy całej drużyny. Amerykanie gwarantują blisko pięć trójek w każdym spotkaniu, a dodatkowo często decydują się na wejścia pod kosz, co jest też utrudnieniem dla obrońców.

 

 

Arka ma na to jednak znakomitą odpowiedź. W składzie drużyny prowadzonej przez trenera Przemysława Frasunkiewicza jest przecież James Florence, który miał już mecz z 10 trafieniami z dystansu. To zawodnik, który słynie z tego, że nie boi się rzucać z żadnej odległości! Dodatkowo, nie można zapominać o Joshu Bosticu, który przez wielu ekspertów jest wymieniany jako kandydat do miana MVP. To solidny rzucający, który przez całe rozgrywki utrzymuje bardzo wysoki i równy poziom.

Ekipa z Gliwic może pochwalić się ciekawym zestawem graczy podkoszowych. Wsady Damonte Dodda często lądują w zestawieniu TOP 10 akcji tygodnia, natomiast Maverick Morgan jest trochę innym typem gracza, więc dobrze się uzupełniają. Dodatkowo - pomagać w walce o zbiórki może im Szymon Kiwilsza. Teraz czeka ich bardzo trudne zadanie, ponieważ zarówno Adam Łapeta, jak i Robert Upshaw to czołowi środkowi całej Energa Basket Ligi. Można spodziewać się po nich zarówno efektownych akcji ofensywnych, jak i… defensywnych, ponieważ obaj świetnie blokują. Do tego dochodzi jeszcze Dariusz Wyka - niedawno przecież zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski.

Początek spotkania GTK Gliwice - Arka Gdynia w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport.