Stefański nowym trenerem Trefla
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Stefański nowym trenerem Trefla

Marcin Stefański został nowym trenerem Trefla Sopot. Poprowadzi zespół już w sobotnim meczu Energa Basket Ligi z Miastem Szkła Krosno.

,

 

Stefański był związany z Treflem jako zawodnik od rozgrywek 2009/2010. Przez 10 sezonów zdobył z klubem z Sopotu srebrny i brązowy medal, dwa razy sięgał po Puchar Polski i Superpuchar. Jego koszulka z nr 10 została zastrzeżona i na stałe wisi pod dachem Ergo Areny.

Ostatnio Marcin Stefański pełnił w klubie rolę Dyrektora ds. Rozwoju Młodzieży i Współpracy z Mediami, a także współpracował jako szkoleniowiec z młodzieżowymi drużynami Trefla. Na stanowisku pierwszego trenera zespołu zastąpi Fina Jukkę Toijalę. Jego asystentem pozostanie Krzysztof Roszyk. Za przygotowanie fizyczne nadal odpowiada Tobiasz Grzybczak, a fizjoterapeutą jest Patryk Bieda.

- To dla mnie duże wyzwanie, na pewno sytuacja nie jest łatwa, co widać w tabeli, ale wierzę, że podołam i pozytywnie wpłynę na zespół. Myślę, że każdy z nas w klubie widzi, że nasza drużyna ma wyższy potencjał niż obecnie zajmowane miejsce. Po tym jednak co się dzieje w tym sezonie najważniejsze jest, żeby to zespół uwierzył siebie, w swoje umiejętności i pokazał, że potrafi wygrywać. Chcę pomóc chłopakom w tym, żeby podnieśli się i zaprezentowali się najlepszej strony - mówi na oficjalnej stronie zespołu Marcin Stefański, nowy trener Trefla Sopot.