Miasto Szkła gra z Polpharmą. Zobacz w Polsacie Sport
fot. Dariusz Błażejowski/Miasto Szkła

,

Lista aktualności

Miasto Szkła gra z Polpharmą. Zobacz w Polsacie Sport

W meczu Miasta Szkła z Polpharmą najciekawsze będzie starcie czołowych strzelców Energa Basket Ligi - Jabariego Hindsa i Justina Bibbinsa. Kto tym razem będzie bardziej skuteczny? Transmisja w Polsacie Sport w niedzielę od 12:30.

,

 

Zespół z Krosna w ostatniej kolejce przełamał się i odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi. Przed własną publicznością Miasto Szkła pokonało GTK Gliwice 101:89, a Jabarie Hinds pobił strzelecki rekord sezonu - rzucił aż 38 punktów! Polpharma w miniony weekend nie sprostała Legii. Ekipa z Warszawy przed własną publicznością wygrała 91:76, mimo że nieźle zagrał Justin Bibbins (22 punkty i 5 asyst).

Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Niedbalskiego w tym sezonie walczy o utrzymanie. W dodatku, ma pecha do kontuzji. Jeszcze przed sezonem Jonathana Jordana zastąpił Jabarie Hinds, a później były problemy z zawodnikami wysokimi. Pierwszym wyborem był Tim Williams - ostatecznie zagrał tylko w sparingach. Później pojawił się Mihailo Sekulović, ale on także doznał kontuzji. Teraz sięgnięto ponownie po Petera Alexisa - w swoim ponownym debiucie Amerykanin zanotował 10 punktów i 12 zbiórek.

 

 

Polpharma jest w zupełnie innym położeniu. Przed sezonem była raczej skazywana na porażkę, ale teraz jest wymieniana w gronie największych niespodzianek tego sezonu Energa Basket Ligi. Ogromna w tym zasługa trenera Artura Gronka, który postawił na bardzo szybkie tempo gry i dobrał do tego odpowiednich zawodników. Dlatego ekipa ze Starogardu Gdańskiego nie tylko wygrywa, ale też świetnie się ją ogląda.

Które starcie będzie najciekawsze? Oczywiście to pomiędzy czołowymi strzelcami ligi: Jabarie Hindsem i Justinem Bibbinsem. Zawodnik Miasta Szkła trafił w tym sezonie już 87 rzutów za dwa punkty (przy 178 oddanych) - to najlepszy wynik w rozgrywkach. Amerykanin jest liderem swojego zespołu i to do niego należą kluczowe rzuty w meczu. Bibbins debiutuje na europejskich parkietach, a jego niski wzrost (zaledwie 170 cm!), sugerował, że może mieć problemy na tym poziomie. Nic bardziej mylnego! Filigranowy rozgrywający jest jednym z najlepszych nowych graczy w Energa Basket Lidze i sprawia, że jego zespół jest lepszy.

Innym ważnym zawodnikiem ekipy z Krosna jest z pewnością Maciej Bojanowski, który rozgrywa ostatnio bardzo dobre spotkania. Teraz jego bezpośrednim rywalem będzie Daniel Gołębiowski - w swoim drugim sezonie w EBL niski skrzydłowy robi znaczne postępy. Ciekawe też czy Kacper Młynarski będzie w stanie powstrzymać świetnie rzucającego z dystansu Jordana Loveridge’a.

Transmisja spotkania Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gdański w niedzielę od godz. 12:30 w Polsacie Sport.