King podejmuje silny Polski Cukier. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Krzysztof Cichomski/King

,

Lista aktualności

King podejmuje silny Polski Cukier. Transmisja w Polsacie Sport

Polski Cukier Toruń chce walczyć o najwyższe cele w Energa Basket Lidze. Jak poradzi sobie w wyjazdowym meczu z Kingiem Szczecin? Czy Paweł Kikowski okaże się lepszym strzelcem od Michaela Umeha? Transmisja w Polsacie Sport w niedzielę od 12:30.

,

 

Szczecinianie nie radzili sobie ostatnio najlepiej i wypadli z czołowej ósemki, przez co nie zagrają w turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski, który w lutym zostanie rozegrany w Warszawie. Ekipa z Torunia jest w zdecydowanie lepszej sytuacji, a wygrywając z innymi czołowymi zespołami Energa Basket Ligi udowadnia, że ponownie będzie walczyć w tym sezonie o medale.

King niedawno podpisał umowę z nowym rozgrywającym - Tywainem McKee. Doświadczony zawodnik w swojej karierze występował w bardzo silnych zespołach - takich jak Zenit Sankt Petersburg, Uniks Kazań czy Turk Telekom Ankara. Po pierwszych meczach widać, że Amerykanin może mieć ogromny wpływ na grę drużyny, ale na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Teraz będzie rywalizował z Robem Lowerym, który specjalizuje się w nieszablonowych zagraniach - to z pewnością jeden z najbardziej efektownych zawodników w całej lidze!

 

 

Kibice toruńskiej ekipy są zachwyceni Michaelem Umehem. Rzucający jest reprezentantem Nigerii, grał m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i teraz swoje spore umiejętności może pokazywać w Energa Basket Lidze. W dotychczasowych ośmiu spotkaniach zdobywał średnio 15 punktów na mecz przy świetnej skuteczności z dystansu wynoszącej 55,3 proc! Za jego zatrzymanie będzie prawdopodobnie odpowiedzialny specjalista od defensywy, czyli Martynas Paliukenas, ale trzeba pamiętać, że w zespole ze Szczecina gra Paweł Kikowski. To właśnie od niego zależy w dużej mierze poziom ofensywy szczecinian - jest specjalistą od trójek i efektownych wejść na kosz. Czy zdobędzie w tym meczu więcej punktów niż Umeh?

Na pewno warto będzie obserwować starcie Martynasa Sajusa z Cheikhem Mbodjem. Litwin rozgrywa dobry sezon (11,2 punktu i 7 zbiórek na mecz), a wobec kontuzji Darrella Harrisa w polu trzech sekund czeka go jeszcze więcej pracy. Teraz będzie rywalizował przede wszystkim z Mbodjem, którego można uznać przecież za czołowego środkowego Energa Basket Ligi. To drugi blokujący całych rozgrywek (blisko dwa bloki w każdym spotkaniu), co tylko jeszcze bardziej podkreśla fakt, że jest ważnym graczem w defensywie Polskiego Cukru.

Początek spotkania King Szczecin - Polski Cukier Toruń w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport i IPLA.tv