Michalak wraca do Polski
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Michalak wraca do Polski

Michał Michalak (24 lata, 197 cm) zagra w Energa Basket Lidze! Rzucający podpisał umowę z Anwilem Włocławek.

,

Reprezentant Polski w poprzednim sezonie był zawodnikiem hiszpańskiego zespołu Tecnyconta Saragossa. Tam, jako zawodnik wchodzący z ławki, zdobywał średnio 4,4 punktu i 1,7 zbiórki na mecz.

- Michał to przede wszystkim koszykarz bardzo utalentowany rzutowo. To świetny strzelec z dystansu i półdystansu, dla którego na pewno znajdzie się takie miejsce w naszej taktyce, aby wykorzystać jego najmocniejsze strony. Liczę jednocześnie, że skoro grał już w kilku mocnych klubach, nie będzie miał problemów z szybkim przyswojeniem sobie naszego systemu, zwłaszcza systemu defensywnego - mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Anwilu, Igor Milicić.

Michalak w 2010 roku z kadrą U17 zdobywał srebrne medale Mistrzostw Świata. W Polsce grał w ŁKS Łódź, AZS Politechnice Warszawskiej, Treflu Sopot, Polskim Cukrze Toruń i PGE Turowie Zgorzelec. Zanotował też krótki epizod we włoskiej ekipie Germani Basket Brescia.

- Cieszę się, że dołączam do drużyny mistrza Polski. Anwil zawsze walczy o najwyższe cele, dlatego wiem, że to wielkie wyzwanie i możliwość zrobienia kolejnego kroku w mojej karierze. Duże znaczenie przy moim wyborze miała też osoba trenera Milicicia i wizja, którą mi przedstawił. Nie mogę doczekać się gry w Hali Mistrzów przy dopingu włocławskiej publiczności. Będę ciężko pracował, aby być ważnym elementem zespołu i pomóc w osiąganiu kolejnych sukcesów - powiedział Michał Michalak.