Brąz dla Polskiego Cukru Toruń!

,

Polski Cukier Toruń kończy sezon 2017/2018 Energa Basket Ligi z brązowymi medalami. We wtorkowym spotkaniu Stelmet Enea BC wygrał 87:83, ale w dwumeczu to torunianie byli lepsi o 18 punktów.

,

Puchar oraz medale dla Polskiego Cukru Toruń wręczali: Grzegorz Bałkowiec, zastępca Dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA, Karolina Nowak, Kierownik Wydziału Sponsoringu Energa SA oraz Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi.

Pierwszy mecz: 95:117 dla Polskiego Cukru

Najważniejsze wydarzenia: Trafienia Łukasza Wiśniewskiego i Karola Gruszeckiego na początku meczu ustawiały w lepszej sytuacji gospodarzy. Straty odrabiali Łukasz Koszarek i bardzo aktywny Vladimir Dragicević, ale m.in. dzięki akcji Tomasza Śniega po 10 minutach było 23:20. W drugiej kwarcie Stelmet Enea wychodził nawet na prowadzenie - a sporo w ataku dawał Adam Hrycaniuk. Sytuację ponownie odwracał niezwykle skuteczny Gruszecki, a swoje dokładał Glenn Cosey. Po pierwszej połowie ekipa trenera Dejana Mihevca wygrywała 43:39. Zielonogórzanie w trzeciej kwarcie walczyli ciągle o lepszy wynik, ale nawet doprowadzenie do remisu nie dawało niczego w kontekście dwumeczu. Po późniejszych trójkach Łukasza Koszarka i Edo Muricia drużyna prowadzona przez Andrzeja Adamka zdobyła nawet pięć punktów przewagi. Polski Cukier nie zamierzał oddawać zwycięstwa. Dzięki akcjom Newbill i Coseya po 30 minutach było 66:63. Czwarta część meczu ponownie była bardzo wyrównana, a trafienia Martynasa Geceviciusa dawały przewagę gościom. Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli 87:83, ale z brązowych medali dzięki wysokiej wygranej w pierwszym meczu cieszyli się zawodnicy Polskiego Cukru.

Najlepsi strzelcy: Karol Gruszecki rzucił 18 punktów dla gospodarzy. Po 16 punktów dla gości zdobyli Vladimir Dragicević, Przemysław Zamojski i Martynas Gecevicius.

Ciekawostka: To drugi medal dla zespołu z Torunia w ostatnich dwóch sezonach. W poprzednim Polski Cukier sięgnął po srebro.

Statystyka: Stelmet Enea zdobył w tym meczu 19 punktów po stratach rywala. Dla porównania Polski Cukier tylko siedem.