Zmiana rozgrywającego w Zgorzelcu
fot. ksturow.eu

,

Lista aktualności

Zmiana rozgrywającego w Zgorzelcu

Roderick Camphor (25 lat, 191 cm) został nowym rozgrywającym PGE Turowa Zgorzelec. Jednocześnie klub poinformował, że w zespole nie zagra już Francis Han.

,

Amerykanin w NCAA występował w Southwestern Oklahoma State. Później grał na Litwie, w Niemczech oraz na Węgrzech. Obecne rozgrywki rozpoczynał w belgijskiej ekipie Stella Artois Leuven Bears. Tam zdobywał średnio 8,4 punktu, 2,7 zbiórki i 3,8 asysty na mecz. Camphor ma się pojawić w Polsce w piątek i być może już następnego dnia zagra przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza.

- Rod to silny i wszechstronny zawodnik, który ma doświadczenie zarówno w grze na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego obrońcy. Jest fizycznym graczem i odpowiednim na warunki PLK, ponieważ może tolerować bliski kontakt, realizować zagrywki z dryblingu i rozciągać obronę rywali swoim rzutem. Spodobało mi się również w nim to, że potrafi bronić zawodników z różnych pozycji i pomagać w zbiórkach. Zobaczymy wkrótce na ile będzie w stanie wcielić się rolę lidera - mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Michael Claxton.

Klub poinformował także, że w zespole z powodów osobistych nie będzie już występował Francis Han. W dziewięciu spotkaniach PLK notował średnio 8,3 punktu, 4,1 zbiórki i 5,9 asysty.