Zmiany w ekipie ze Zgorzelca
fot. ksturow.eu

,

Lista aktualności

Zmiany w ekipie ze Zgorzelca

Środkowy Brad Waldow (26 lat, 208 cm) będzie nowym zawodnikiem PGE Turowa Zgorzelec. Z zespołem pożegnał się Paul Egwuonwu, a testowany jest obecnie Karolis Petrukonis.

,

Waldow przebywał ostatnio w PGE Turowie na testach i zagrał nawet w trzech meczach sparingowych. Amerykanin jest absolwentem uczelni Saint Mary’s. Później grał w Telenet Giants Antwerpia oraz w FOS Provence Basket. W drugiej lidze francuskiej notował średnio 11,1 punktu, 6 zbiórek i asystę na mecz.

- Brad jest bardzo ciekawym zawodnikiem. Ma potencjał, ale musimy popracować nad jego kondycją i atletyką. Wie jak zdobywać punkty spod kosza i bardzo podoba mi się to, że dobrze oddaje piłkę na dystans. Jest wysoki, silny i gdy przychodzi pomoc od zawodników, którzy stoją za linią 6,75 m, to potrafi znaleźć tych graczy i podać piłkę na wolną pozycję - mówi na oficjalnej stronie klubu trener Mathias Fischer.

Na testach przebywa Karolis Petrukonis (30 lat, 212 cm), który ostatnio grał w Nevezis Kiejdany. W 35 spotkaniach ligi litewskiej zdobywał średnio 10,7 punktu i 5,1 zbiórki. W przeszłości występował w zespole amerykańskiej uczelni Clemson, Juventusie Uciana i BC Tartu.