Nowe umowy w Rosie
fot. rosasport.pl

,

Lista aktualności

Nowe umowy w Rosie

Michał Sokołowski podpisał roczny kontrakt z Rosą Radom, a nowym zawodnikiem tej ekipy został Marcin Piechowicz. Wojciech Kamiński nadal będzie pierwszym trenerem zespołu – jego asystentem został Dawid Mazur.

Sokołowski (24 lata, 196 cm) gra w Rosie od 2014 roku. W ostatnich rozgrywkach zdobywał średnio 12,7 punktu, 5,8 zbiórki i 2,9 asysty na mecz. Został wybrany przez trenerów Polskiej Ligi Koszykówki najlepszym zawodnikiem w obronie, a dodatkowo znalazł się w najlepszej piątce sezonu zasadniczego.

- Znam klub, znam Radom, wiem, że jest tu stabilizacja i możliwość dalszego rozwoju. Owszem były ofert z innych klubów, ale wybrałem Rosę - mówi na oficjalnej stronie zespołu Michał Sokołowski.

Marcin Piechowicz (24 lata, 198 cm) podpisał trzyletnią umowę z radomską drużyną. Rozgrywający w ostatnim sezonie dla MKS Dąbrowa Górnicza notował średnio 3,2 punktu, 2,1 zbiórki i 1,7 asysty.

Trenerem zespołu przez najbliższe trzy sezony nadal będzie Wojciech Kamiński. Jego asystentem został Dawid Mazur, który dotychczas pracował z młodzieżowymi ekipami Rosy. Za przygotowanie motoryczne odpowiedzialny będzie Artur Pacek.