#DrogaPoPuchar: Polski Cukier Toruń
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

#DrogaPoPuchar: Polski Cukier Toruń

Polski Cukier w tym sezonie to czołowa drużyna PLK! Jak ekipa trenera Jacka Winnickiego zaprezentuje się w turnieju finałowym Pucharu Polski w Warszawie? Torunianie swój mecz ćwierćfinałowy rozegrają ze Stelmetem BC Zielona Góra. Początek transmisji w czwartek 16 lutego o godz. 17.45 w IPLA.tv.

Drużyna z Torunia wróciła do ekstraklasy w 2014 roku i z miejsca stała się ważnym “graczem” w Polskiej Lidze Koszykówki. W pierwszym sezonie jeszcze nie udało się awansować do play-off, ale już w kolejnym Polski Cukier zajął wysokie czwarte miejsce po sezonie zasadniczym. W drodze do półfinału lepsza od torunian okazała się jednak Energa Czarni Słupsk. W tym sezonie zespół trenera Jacka Winnickiego zanotował już serię 13 ligowych zwycięstw z rzędu i ma ochotę na powalczenie o coś więcej w turnieju finałowym Pucharu Polski.

 

 

Kto jest gwiazdą Polskiego Cukru? Z pewnością Kyle Weaver - nietuzinkowy gracz, który w swojej karierze miał okazję występowania z Russellem Westbrookiem i Kevinem Durantem w Oklahoma City Thunder w najlepszej lidze świata - NBA. W Toruniu pojawił się chwilę przed rozpoczęciem sezonu i bardzo szybko okazało się, że jest niezwykle przydatny - szczególnie w ataku. Można się spodziewać, że zrobi wszystko, aby to jego drużyna osiągnęła sukces. Gdy potrzebne są punkty - trafia, gdy widzi lepiej ustawionego partnera - bez problemu poda. Wyjątkowo wszechstronny zawodnik.

 

 

Polski Cukier to także wyjątkowa drużyna dla Łukasza Wiśniewskiego, urodzonego właśnie w Toruniu. Były reprezentant Polski gra w tej ekipie drugi sezon, ale być może zostanie w niej na dłużej. Wiśniewski zawsze ceniony był za swoją postawę w obronie oraz za skuteczność z dystansu. W swojej karierze zdobywał już medale z drużynami ze Starogardu Gdańskiego, Sopotu, Koszalina i Zgorzelca. Może pora na kolejny sukces z zespołem z rodzinnego miasta?

 

 

Twarde Pierniki cenią także nieustępliwego Krzysztofa Sulimę. Podkoszowy występuje w Toruniu od 2014 roku i ma w tej ekipie coraz większą rolę. Podobnie jest z Aleksandrem Perką. Ogromnym wzmocnieniem Polskiego Cukru w tym sezonie okazał się Bartosz Diduszko. Wybrano go nawet najlepszym zawodnikiem pierwszego miesiąca rozgrywek, a bez niego torunianie spisywali się zdecydowanie słabiej. To obecnie kluczowy gracz w układance trenera Jacka Winnickiego.

Polski Cukier Toruń swój mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski rozegra ze Stelmetem BC Zielona Góra. Początek transmisji w czwartek 16 lutego o godz. 17.45 w IPLA.tv