Kowalczyk: Udowodnić sobie, że potrafimy wygrywać
fot. Marcin Nadolski/Polfarmex

,

Lista aktualności

Kowalczyk: Udowodnić sobie, że potrafimy wygrywać

- Wydaje mi się, że to będzie wyrównane spotkanie. Jeżeli sprawdzi się scenariusz z pierwszego meczu, to biorę w ciemno ten wynik - mówi przed starciem z Energą Czarnymi Słupsk zawodnik Polfarmexu Kutno Sebastian Kowalczyk.

,

Wojciech Kłos: Po czterech latach wyjechał Pan z Gdyni (najpierw Start, potem Asseco) do Kutna. Zmiana miejsca była potrzebna?

Sebastian Kowalczyk: Wydaje mi się, że ta zmiana była potrzebna, choć wyjeżdżałem z bólem serca z Trójmiasta. Powiedziałem sobie, że czas najwyższy na zmianę. Mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane zagrać w Asseco.

Polfarmex ma za sobą trudną rundę, w której wygrał zaledwie trzy mecze. Czy już wiecie co należy poprawić, aby po kolejnych spotkaniach piąć się w tabeli?

- To była dla nas bardzo trudna runda, jak i cały ten okres, w którym borykaliśmy się z różnymi kłopotami. Na szczęście to już przeszłość. Można powiedzieć, że zaczynamy od zera. Cały czas poprawiamy nasza grę, ale problem siedzi w głowach i teraz tylko od nas zależy jak sobie z tym poradzimy.

Waszą drużynę opuścił ostatnio Dardan Berisha. Czy to oznacza, że będzie miał Pan jeszcze większą rolę w drużynie?

- Odejście Dardana spowodowało, że teraz każdy z nas ma większą rolę i wpływ na wynik spotkania. W moim przypadku zmienia to również pozycję na której będę teraz występował.

Już w niedzielę gracie z Energą Czarnymi. W pierwszym meczu z tym przeciwnikiem wygraliście zaledwie punktem po trójce Mateusza Bartosza. Czy teraz też kibice mogą spodziewać się zaciętego spotkania?

- Wydaje mi się, że to będzie wyrównane spotkanie. Jeżeli sprawdzi się scenariusz z pierwszego meczu, to biorę w ciemno ten wynik.

Polfarmex jest najlepiej zbierającą drużyną w Polskiej Lidze Koszykówki. Ten element może się okazać ważny w starciu z drużyną ze Słupska?

- Rzeczywiście, jest to nasz atut, ale wydaje mi się, że nie tylko ten element będzie ważny podczas spotkania. Najważniejsze aby pokazać i udowodnić sobie, że potrafimy wygrywać.