Polski Cukier - Anwil: Kluczowy mecz w czwórce
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Polski Cukier - Anwil: Kluczowy mecz w czwórce

Polski Cukier Toruń i Anwil Włocławek są sąsiadami w tabeli Tauron Basket Ligi, a ich bezpośrednie spotkanie w końcówce sezonu zasadniczego może być kluczowe dla układu czołowej czwórki. Początek transmisji w poniedziałek o godz. 20.30 w Polsacie Sport HD.

,

Styczniowe spotkanie między tymi ekipami było niezwykle wyrównane, ale… tylko przez trzy kwarty. W ostatniej części meczu Anwil zanotował serię 19:2, a nie do zatrzymania byli Fiodor Dmitriew oraz David Jelinek. Reprezentant Czech poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 82:67, a sam zanotował na swoim koncie aż 24 punkty. W ekipie z Torunia wyróżniał się Danny Gibson, który zdobył 18 punktów i cztery asysty.

 

 

Najbliższy mecz między tymi drużynami będzie jednak zdecydowanie ważniejszy. Dla zespołu trenera Jacka Winnickiego, zajmującego trzecie miejsce, będzie to przedostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym, a obecnie ma przewagę jednego zwycięstwa nad Anwilem. Włocławianie z kolei rozegrają jeden mecz więcej, jednak ewentualna porażka z Polskim Cukrem może ich oddalić od miejsc 2-3. Dla ekipy trenera Igora Milicicia korzystne może być też utrzymanie piętnastopunktowej przewagi z pierwszego spotkania. Jedno jest pewne - to starcie namiesza w czołowej czwórce!

Liderem Polskiego Cukru cały czas jest Danny Gibson, który nie tylko zdobywa sporo punktów (średnio 17,7 na mecz - drugi w TBL), ale też doskonale podaje (6,1 asysty w każdym spotkaniu - również drugi). To właśnie po tym zawodniku można spodziewać się rzutów w decydujących momentach spotkania. Za jego zatrzymanie będzie odpowiedzialny duet Robert Skibniewski - Kamil Łączyński. Rozgrywający, którzy z pewnością będą brani pod uwagę w kadrze trenera Mike’a Taylora, świetnie się uzupełniają, a jednocześnie potrafią zaskoczyć dobrymi występami w ofensywie.

 

 

Silną stroną ekipy trenera Igora Milicicia są z pewnością zawodnicy obwodowi - lider strzelców TBL David Jelinek, niezwykle waleczny Bartosz Diduszko oraz były reprezentant Serbii Danilo Andjusić, który z pewnością nie pokazał jeszcze pełni swoich możliwości. Pojedynki tych graczy z Łukaszem Wiśniewskim, Michałem Michalakiem i Markeithem Cummingsem będą ozdobą tego meczu. Warto będzie się przyjrzeć także rywalizacji Maksyma Kornijenki z Fiodorem Dmitriewem.

Anwil ma swoje problemy - ostatnio znowu nie może liczyć na MVP Afrobasketu, czyli Chamberlaina Oguchiego, a Michał Chyliński chyba jeszcze nie do końca zaadaptował się w tym zespole. Trener Jacek Winnicki z kolei stara się znaleźć sposób na odpowiednie wkomponowanie w rotację Tomasza Śniega i Seana Denisona. Który ze szkoleniowców lepiej przygotuje swoją drużynę do tej rywalizacji?

Początek spotkania Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek w poniedziałek o godz. 20.40. Transmisja w Polsacie Sport HD od godz. 20.30.