,

Lista aktualności

Zmiany w Enerdze Czarnych

Joseph Taylor (29 lat, 205 cm) został nowym podkoszowym Energi Czarnych Słupsk. Na testach przebywa także Łukasz Bonarek. Jednocześnie klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Keithem Wrightem.

,

Taylor w trakcie swojej kariery zdążył zwiedzić już wiele krajów. Grał już na Węgrzech, w Szwecji, Turcji, Korei, Chinach i Tajwanie. W NCAA występował w drużynie uczelni Wyoming. Ostatnio był zawodnikiem greckiej ekipy AS Apollon Patras. Amerykanin zdobywał tam średnio 8,4 punktu oraz 5,3 zbiórki w 10 rozegranych meczach.

Tygodniowe testy w klubie przejdzie Łukasz Bonarek (21 lat, 200 cm), jeden z członków kadry do lat 17, która w 2010 roku w Hamburgu wywalczyła wicemistrzostwo Świata. Ostatnio przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczył się w junior college w West Plains. W zeszłym sezonie grał w I lidze w zespole Znicz Basket Pruszków, gdzie zdobywał średnio 8,1 punktu i 3,9 zbiórki na mecz.

W zespole ze Słupska nie zagra już Keith Wright. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Średnie Amerykanina z 10 meczów w Tauron Basket Lidze to 6,6 punktu oraz 5,7 zbiórki na mecz.