IMBC: Awans wrocławian
fot. Grzegorz Bereziuk

,

Lista aktualności

IMBC: Awans wrocławian

Śląsk Wrocław pokonał w Koszalinie AZS 84:67 w drugim meczu I etapu Intermarché Basket Cup. Zespół trenera Milivoje Lazicia awansował do kolejnego etapu.

Duży wpływ na tak dobry wynik miała pierwsza kwarta, którą Śląsk wygrał aż 21:11. To pozwoliło wrocławianom na kontrolowanie sytuacji na parkiecie. W drugiej kwarcie Śląsk prowadził już nawet 33:19 po rzutach wolnych Krzysztofa Sulimy. Pierwszą połowę goście zakończyli serią 5:0 i ponowną czternastopunktową przewagą. W kolejnych częściach meczu wrocławianie wygrywali różnicą nawet ponad 20 punktów, a AZS nie potrafił zniwelować takiej przewagi.

Goście w całym spotkaniu rzucili 11 trójek, popełnili tylko siedem strat i grali zdecydowanie bardziej drużynowo (16 asyst). Najlepszym strzelcem Śląska był Danny Gibson, który rzucił 18 punktów. Paul Miller dołożył do tego 13 punktów i sześć zbiórek. Sek Henry rzucił dla AZS 17 punktów.

Losowanie I rundy II etapu IMBC odbędzie się w czwartek 2 stycznia 2014 r. W I rundzie drużyny z Intermarché Basket Cup na szczeblu PZKosz zostaną dolosowane do drużyn z Etapu I (Faza Wstępna), a dwie pozostałe drużyny z TBL utworzą czwartą parę. Gospodarzami pojedynczych meczów będą drużyny ze szczebla PZKosz, a w przypad ku pary złożonej z drużyn TBL gospodarza wyłoni losowanie.

 

I etap Intermarché Basket Cup:

Śląsk Wrocław - AZS Koszalin – 74:69
AZS Koszalin - Śląsk Wrocław – 67:84

Awans: Śląsk Wrocław

Polpharma Starogard Gdański – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 97:79
Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 91:75

Awans: Polpharma Starogard Gdański

Rosa Radom – Kotwica Kołobrzeg 79:87
Kotwica Kołobrzeg – Rosa Radom 50:106

Awans: Rosa Radom

Trefl Sopot – Energa Czarni Słupsk 69:77
Energa Czarni Słupsk – Trefl Sopot 72:66

Awans: Energa Czarni Słupsk

Anwil Włocławek – Asseco Gdynia 75:68
Asseco Gdynia – Anwil Włocławek 63:70

Awans: Anwil Włocławek