Wielki mecz o Tauron Superpuchar Polski 2013

,

Lista aktualności

Wielki mecz o Tauron Superpuchar Polski 2013

W środę o godz. 20.00 w Zielonej Górze rozpocznie się spotkanie o Tauron Superpuchar Polski pomiędzy mistrzem kraju - Stelmetem, a zwycięzcą Intermarché Basket Cup - Treflem Sopot. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.45.

Zobacz też: Rozmowa z Kamilem Chanasem | Rozmowa z Michałem Michalakiem | Bilety na Tauron Superpuchar Polski

Zielonogórzanie w wielkim finale Tauron Basket Ligi w minionym sezonie pokonali PGE Turów Zgorzelec 4:0, natomiast sopocianie wygrali w ostatnim meczu IMBC z AZS Koszalin 64:59. Gracze Trefla będą mieli okazję zdobyć Superpuchar Polski drugi rok z rzędu. Podczas inauguracji ostatnich rozgrywek w Gdyni zwyciężyli z Asseco Prokomem 74:69.

Składy obydwu drużyn zmieniły się w porównaniu do poprzedniego sezonu, ale już teraz można stwierdzić, że zarówno Stelmet, jak i Trefl będą w najbliższych rozgrywkach Tauron Basket Ligi walczyły o najwyższe cele. W środę czeka ich bezpośrednie spotkanie o pierwsze trofeum w tym sezonie - Tauron Superpuchar Polski.

Po raz pierwszy od trzech lat w składzie zielonogórskiego zespołu zabraknie Waltera Hodge’a, który będzie grał teraz w hiszpańskim zespole Laboral Kutxa Vitoria. Działacze Stelmetu szukali więc nowej gwiazdy i wydaje się, że znaleźli godnego następcę. Mający za sobą grę w Cleveland Cavaliers Christian Eyenga to gracz nie tylko efektywny (jeden z najlepszych strzelców zespołu w sparingach), ale też efektowny - jego potężne wsady mogą być ozdobą całej Tauron Basket Ligi.

Nie można także zapominać o tym, że Stelmet wzmocnił polską część składu. To już nie tylko Łukasz Koszarek i Kamil Chanas, ale także Aaron Cel i reprezentanci Polski - Przemysław Zamojski oraz Adam Hrycaniuk. Szczególnie ci dwaj ostatni gracze mogą przydać się w debiucie w elitarnej Eurolidze. Obydwaj mają przecież spore doświadczenie w tych rozgrywkach, a do tego kilka mistrzowskich tytułów na koncie.

Jednym z liderów Trefla w najbliższym sezonie będzie z pewnością Adam Waczyński, który we wrześniu wraz z reprezentacją Polski brał udział w EuroBaskecie na Słowenii. Z tej imprezy ze srebrnym medalem do Sopotu przyjechał nowy trener drużyny - Darius Maskoliunas (był asystentem trenera Jonasa Kazlauskasa przy kadrze Litwy).

Silnymi punktami tego zespołu powinni być ponadto Yemi Gadri-Nicholson, którego kibice Tauron Basket Ligi znają z gry w Enerdze Czarnych Słupsk oraz rozgrywający Lance Jeter. Nie można zapominać także o Pawle Leończyku (przeszedł z Trefla z AZS Koszalin) oraz o Michale Michalaku, dla którego obecne rozgrywki mogą być przełomowe.

Który zespół zdobędzie pierwsze trofeum w tym sezonie? Czy Stelmet już na inaugurację sezonu pokaże mistrzowską formę? Czy Trefl jest w stanie zaskoczyć zielonogórzan?

Początek spotkania o Tauron Superpuchar Polski w hali CRS w Zielonej Górze w środę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.45.