Intermarché BC: Włocławianie w fazie centralnej

,

Energa Czarni pokonali Anwil 66:64 w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy fazy wstępnej Intermarché Basket Cup. Do fazy centralnej awansowali jednak włocławianie, którzy wygrali pierwszy mecz dwunastoma punktami i dzięki temu mieli lepszy bilans dwumeczu. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Mateusz Kostrzewski, który zdobył 21 punktów.

,

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 66:64

Energa Czarni wygrali mecz, ale okazało się to pyrrusowym zwycięstwem, ponieważ Anwil awansował dalej dzięki dwunastopunktowej zaliczce z pierwszego meczu. Trochę lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu Valdasa Dabkusa z dystansu prowadzili 11:6. Mecz szybko się jednak wyrównał i to Anwil po kilku minutach wygrywał czterema punktami. W drugiej kwarcie spotkania kolejna trójka Energi Czarnych, tym razem autorstwa Mateusza Kostrzewskiego, dawała im prowadzenie 31:24. Włocławianom gonienie wyniku nie sprawiało jednak większych trudności. Gracze trenera Miliji Bogicevicia dobrze wykorzystywali straty rywali i dzięki temu szybko potrafili opanować sytuację. Po rzutach wolnych Krzysztofa Szubargi na koniec pierwszej połowy Anwil wygrywał 39:36.

W trzeciej części spotkania ponownie na prowadzeniu częściej byli gospodarze, ale raczej nie zbliżali się do odrobienia 12 punktów straty z pierwszej spotkania. Włocławianie cały czas byli bardzo blisko i dzięki trafieniu Szubargi z dystansu na początku ostatniej kwarty uzyskali przewagę sześciu punktów. Pod koniec meczu słupszczanom udało się zagrać skuteczniej od rywali. Goście mieli jeszcze szansę na zmianę wyniku, ale Szubarga nie trafił za trzy w ostatniej akcji. W ekipie Anwilu nie zagrał już zwolniony Ryan Wright, natomiast w zespole ze Słupska zabrakło kontuzjowanego Todda Abernethy’ego.

Najlepszym strzelcem Energi Czarnych był Mateusz Kostrzewski, który rzucił 21 punktów. Krzysztof Szubarga zdobył dla Anwilu 18 punktów.

Wideo z meczu | Galeria zdjęć

Terminarz II rundy fazy wstępnej IBC:

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 86:74

Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin, 16 grudnia 2012 r., godz. 18.00
AZS Koszalin – Jezioro Tarnobrzeg, 23 grudnia 2012 r., godz. 17.00

W pojedynczych meczach możliwe są remisy. Dogrywka zostanie rozegrana, jeśli łączny wynik dwumeczu będzie remisowy. Liczba zdobytych punktów u siebie i na wyjeździe nie ma znaczenia.

Do Etapu II (faza centralna) wchodzą zwycięzcy II rundy. W fazy centralnej wezmą udział także ekipy wyłonione w rozgrywkach na szczeblu PZKosz oraz uczestnicy rozgrywek europejskich.

Po zakończeniu Etapu I zostanie wyłoniony gospodarz turnieju Final Four fazy centralnej Intermarché Basket Cup. W przypadku, jeśli byłby nim jeden z klubów, który będzie miał prawo gry w Etapie II, w jego miejsce do gry w kolejnych meczach IBC zostanie zaproszona na zasadzie „dzikiej karty” drużyna przegrana w II rundzie Etapu I, która odpadła z rywalizacji mniejszą różnicą punktów. W przypadku równej liczby punktów w obu parach, zdecyduje wyższe miejsce w tabeli TBL w momencie decyzji o przyznaniu organizacji turnieju finałowego.

Jednocześnie rusza także faza ćwierćfinałowa Intermarché Basket Cup na szczeblu PZKosz:

Novum Lublin - PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno 55:101
AZS WSGK Polfarmex Kutno - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce 66:46
King Wilki Morskie Szczecin - Polski Cukier SIDEn Toruń 59:61
KS Pogoń Prudnik - WKS Śląsk Wrocław 77:93