Finlandia ogrywa Polskę

,

Finlandia pokonała w Koszalinie Polskę 81:79 w trzecim spotkaniu eliminacyjnym do przyszłorocznego EuroBasketu. Polacy po dotychczasowych meczach mają bilans 1-2, a już w piątek zagrają na wyjeździe z Albanią.

,

Spotkanie było bardzo wyrównane, chociaż Finowie po kilku minutach pierwszej kwarty wygrywali 13:4. Reprezentacja Polski zdołała jednak doprowadzić do remisu, głównie dzięki skutecznej grze Michała Ignerskiego.

Sytuacja powtórzyła się w trzeciej części meczu - po rzucie z dystansu Sasu Salina Finlandia prowadziła jedenastoma punktami. Polacy gonili wynik, a najlepiej w tym momencie spotkania prezentowali się Robert Skibniewski i Marcin Gortat. Po trafieniu Jakuba Wojciechowskiego był remis po 60. Biało-czerwoni w samej końcówce meczu mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale Dardan Berisha nie trafił w trudnej podkoszowej sytuacji.

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski był Michał Ignerski, który rzucił 22 punkty. Dardan Berisha dorzucił do tego 16 punktów. Marcin Gortat, po słabszym początku, zdobył ostatecznie 13 punktów i 11 zbiórek. Najskuteczniejszym Finem był Petteri Koponen, który rzucił 26 punktów.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w Albanii w piątek 24 sierpnia.

Polska - Finlandia 79:81 (22:22, 18:20, 20:18, 19:20)

Polska: Ignerski 22, Berisha 16, Gortat 13, Skibniewski 9, Waczyński 8, Koszarek 4, Wojciechowski 4, Zamojski 3, Wiśniewski 0, Ponitka 0

Finlandia: Koponen 26, Huff 15, Lee 13, Mottola 11, Kotti 8, Salin 5, Koivisto 3, Nikkarinen 0, Nuutinen 0, Kaunisto 0, Muurinen 0.