Najbardziej wartościowy zawodnik TBL: Walter Hodge
fot. Sebastian Rzepiel

,

Lista aktualności

Najbardziej wartościowy zawodnik TBL: Walter Hodge

Walter Hodge z Zastalu Zielona Góra został wybrany przez trenerów zespołów Tauron Basket Ligi najbardziej wartościowym zawodnikiem sezonu zasadniczego 2011/2012.

,

Od poniedziałku do piątku PLK.pl przedstawia wyniki głosowania trenerów na oficjalne nagrody Tauron Basket Ligi za sezon zasadniczy 2011/2012:

poniedziałek – najlepsza piątka

wtorek – najlepszy obrońca

środa – najlepszy trener

czwartek – najlepszy polski zawodnik

piątek – najbardziej wartościowy zawodnik

 

Nagrody dla wyróżnionych będą wręczane podczas meczów play-off. 

Lider Zastalu Zielona Góra zdobył dziewięć głosów. Jego głównym rywalem do nagrody był Łukasz Koszarek z Trefla Sopot, którego nominowano czterokrotnie. Ponadto jeden głos otrzymał Litwin Donatas Motiejunas z Asseco Prokomu Gdynia. Hodge dostał też nominację do najlepszej piątki sezonu, którą ogłosiliśmy wcześniej. Portorykańczyk wystąpił we wszystkich 34 spotkaniach sezonu zasadniczego, zdobywając średnio prawie 19 punktów i 6 asyst na mecz, prowadząc swój zespół do zajęcia czwartego miejsca.

Uwaga: szkoleniowcy nie mogli oddawać głosów na zawodników ze swoich drużyn.

-

Jak głosowali poszczególni trenerzy? Poniżej także najciekawsze komentarze, których udzielili po oddaniu głosów korespondentom PLK.pl.

Andrzej Adamek, Asseco Prokom Gdynia: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

Komentarz trenera: Walter Hodge jest niekwestionowanym MVP ligi. Bez niego Zastal traci bardzo dużo, więc wybór jest oczywisty.

 

Karlis Muiznieks, Trefl Sopot: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

 

Krzysztof Szablowski, Anwil Włocławek: Łukasz Koszarek, Trefl Sopot

Komentarz trenera: MVP sezonu zasadniczego to bez wątpienia Łukasz Koszarek. Jest liderem Trefla i mimo że wahałbym się między nim, a Filipem Dylewiczem, to jednak Koszarek, dzięki któremu zyskuje Filip i zyskuje cały Trefl.

 

Mihailo Uvalin, Zastal Zielona Góra: Łukasz Koszarek, Trefl Sopot 

 

Dainius Adomaitis, Energa Czarni Słupsk: Łukasz Koszarek, Trefl Sopot

Komentarz trenera: MVP musi być graczem, który ma największy wpływ na grę swojego zespołu, a poza tym to zawodnik, prowadzący swoją drużynę do zwycięstw. Takim graczem jest Koszarek, który jest oczywiście również najlepszym Polakiem.

 

Jacek Winnicki, PGE Turów Zgorzelec: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

 

Miodrag Rajković, Śląsk Wrocław: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

Komentarz trenera: Jeżeli chodzi o MVP, to wybierałem z dwójki Hodge-Koszarek. Ten pierwszy lideruje słabszej drużynie i znaczy dla niej więcej niż Koszarek dla Trefla, choć przyznaję, że różnica nie jest wielka.

 

Andrej Urlep, AZS Koszalin: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

Komentarz trenera: Walter Hodge to prawdziwy generał. Zawodnik ten z powodzeniem dowodzi całą drużyną. Hodge rozgrywa bardzo dobry sezon. Gdybym miał wybrać kogoś na jego miejsce, to z pewnością zdecydowałbym się na Donatasa Motiejunasa.

 

Tomasz Mrożek, Kotwica Kołobrzeg: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

Komentarz trenera: Wybrałem Waltera Hodge’a z Zastalu Zielona Góra na MVP. Myślę, ze jest to zawodnik, który przez całą rundę grał bardzo równo i wszechstronnie. Jest to zdecydowany lider tej drużyny jak i ligi, zarówno w punktach jak i w asystach.

 

Dariusz Szczubiał, Siarka Jezioro Tarnobrzeg: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

 

Wojciech Kamiński, Polpharma Starogard Gdański: Łukasz Koszarek, Trefl Sopot

 

Milija Bogicević, PBG Basket Poznań: Donatas Motiejunas, Asseco Prokom Gdynia

Komentarz trenera: Najbardziej wartościowym zawodnikiem był Donatas Motiejunas z Asseco Prokomu Gdynia. Już pierwsze spotkania pokazały, że w Polsce nie ma sobie równych. Po prostu gracz europejskiego formatu.

 

Arkadiusz Miłoszewski, AZS Politechnika Warszawska: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra

 

Piotr Zych, ŁKS Łódź: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra