Sponsorzy | Partnerzy

Sponsor Tytularny

TAURON Polska Energia S.A. to jedna z największych firm o strukturze holdingowej w Polsce. Spółka ma siedzibę w Katowicach i zajmuje się działalnością w branży energetycznej poprzez należące do niej spółki, które wraz z nią tworzą Grupę TAURON.

Najważniejsze obszary działania Grupy TAURON to wydobycie węgla kamiennego, wytwarzanie energii  elektrycznej i ciepła oraz jej dostarczanie i sprzedawanie. Grupa TAURON jest największym dystrybutorem energii elektrycznej oraz drugim największym jej producentem w kraju. Od czerwca 2010 r. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej i ciepła TAURON prowadzi głównie na południu Polski. Sieci energetyczne Grupy zasilają tak duże miasta jak Wrocław i Kraków, ale także wiele znanych,  górskich miejscowości jak Zakopane i Karpacz. Dzięki pracy Grupy TAURON prąd dociera do 4 mln klientów. Wśród nich są górskie schroniska, obiekty sportowe, gospodarstwa domowe, małe firmy i wielkie fabryki. 

Spółki Grupy TAURON prowadzą również działalność prospołeczną, aby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach kulturalnych, artystycznych, naukowych czy sportowych. Grupa TAURON popularyzuje takie dyscypliny sportu jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, żużel. W latach 2009- 2010 w ramach finansowanego przez TAURON projektu ekologicznego posadzono 20 tysięcy drzew w trzech parkach narodowych. TAURON wspiera m.in. Polski Komitet Olimpijski, Tour de Pologne, Operę Wrocławską, Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, GOPR , Festiwale TAURON Nowa Muzyka i Wratislavia Cantans, Memoriał im. Agaty Mróz-Olszewskiej.