,

Przegląd prasy TBL: 23. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 23. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Trefla Sopot pokonali Zastal Zielona Góra i utrzymali pozycję lidera

Mierzący w tytuł mistrza sezonu zasadniczego koszykarze Trefla Sopot zmiażdżyli na własnym parkiecie walczący o awans do najlepszej szóstki Zastal Zielona Góra i utrzymali pozycję lidera Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Energi Czarni Słupsk pokonali na własnym parkiecie Śląsk Wrocław

Koszykarze Energi Czarni Słupsk wygrali we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 76:65 i umocnili się w czołówce tabeli Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów pokonał Anwil i powrócił na fotel lidera ekstraklasy

Dogrywki potrzebowali koszykarze PGE Turowa Zgorzelec by wygrać we Włocławku z tamtejszym Anwilem. Wicemistrzowie Polski wygraną 84:79 zapewnili sobie miejsce w czołowej szóstce ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Marzył się szlagier, ale Zastal nie dał rady

Wśród rywali brakuje podkoszowego asa - Chrisa Burgessa. Koszykarze Zastalu błyskawicznie obejmują prowadzenie 15:2. Walter Hodge ma w tym nieomal większościowy udział, jest bezbłędny. Mecz, który miał być strasznie ciężki, zaczyna się łatwo i przyjemnie. Istotne jest jednak to, jak się kończy... Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Dogrywka w Warszawie. Przełamanie jeziorowców z AZS-em

Zespół Siarki Jezioro Tarnobrzeg, wygrywając po dogrywce w Warszawie z AZS-em Politechniką (88:85), przełamał serię czterech porażek z rzędu. Graczem meczu został rozgrywający przyjezdnych Wendell Miller, którego dwa celne rzuty osobiste na trzy sekundy przed końcem dały "jeziorowcom" dogrywkę. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Trzeci raz poznańskich koszykarzy

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy odnieśli koszykarze PBG Basket Poznań. Po zaciętym meczu zwyciężyli 67:65 Polpharmę Starogard. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Trefl wrócił na prowadzenie

Po wtorkowych meczach 23. kolejki Tauron Basket Ligi na pierwsze miejsce w tabeli wrócił Trefl Sopot, dzięki zwycięstwu 84:67 nad Zastalem Zielona Góra. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Turów znów na czele

W pierwszych meczach 23. kolejki ekstraklasy mężczyzn wygrywali wyłącznie goście. Zwycięstwo po dogrywce nad Anwilem we Włocławku pozwoliło Turowowi Zgorzelec wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl wraca do gry

Blisko dwutygodniową przerwę w ligowym graniu kończą we wtorek koszykarze Trefla. Sopocianie o godz. 19 w Ergo Arenie podejmą silną drużynę Zastalu Zielona Góra i z co najmniej kilku powodów nie powinni lekceważyć swoich rywali. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: Śląsk nie dał rady Czarnym

Trzy kwarty dobrej gry nie wystarczyły. Śląsk przegrał w Słupsku 65:76. Czytaj więcej