Przegląd prasy TBL: 8. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 8. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Turów przedłużył serię zwycięstw do siedmiu

Tylko 21 punktów dali sobie rzucić koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w drugiej połowie meczu z AZS Politechniką Warszawską. Wicemistrzowie Polski w samej czwartej kwarcie zdobyli o 13 punktów więcej niż ich środowi rywale. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Anwil lepszy od Śląska. Szóste zwycięstwo z rzędu

Beniaminek z Wrocławia tylko w pierwszej kwarcie skutecznie przeciwstawiał się Anwilowi Włocławek. Potem gospodarze znaleźli sposób na sforsowanie nietypowej obrony Śląska, solidną przewagę zdobyli już przed przerwą i do końca kontrolowali wynik (84:70) ostatniego meczu 8. kolejki Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Śląsk bez szans w klasyku ekstraklasy

Po dwóch wygranych z rzędu koszykarze Śląska Wrocław ponownie doznali goryczy porażki. Śląsk przegrał we Włocławku z Anwilem 84:70. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Niesamowity mecz w Zielonej Górze! ŁKS wygrywa z Zastalem po dogrywce!

Niesamowity spektakl w Zielonej Górze! W meczu pełnym zwrotów akcji i wciąż zmieniającego się prowadzenia koszykarze ŁKS zapewnili sobie zwycięstwo na siedem sekund przed końcem dogrywki, do której doprowadzili... na siedem sekund przed końcem czwartej kwarty. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: ŁKS wygrał po dogrywce, Turów niepokonany - podsumowanie 8. kolejki

ŁKS przerwał passę pięciu porażek z rzędu. W środę łodzianie po dogrywce pokonali w Zielonej Górze Zastal. Niepokonany nadal jest Turów, który bez większych problemów pokonał AZS Politechnikę Warszawską. W czwartek Anwil zagra ze Śląskiem. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Energa Czarni Słupsk podtrzymała zwycięską passę

Koszykarze Energi Czarni Słupsk kontynuują serię zwycięstw. Czarne Pantery tym razem pokonały Kotwicę Kołobrzeg. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Bombardowanie w drugiej kwarcie. Trefl rozgromił PBG Basket Poznań

Wygrana w drugiej kwarcie różnicą 24 pkt., to jedna z głównych przyczyn łatwego zwycięstwa Trefla Sopot w wyjazdowym meczu z PBG Basket Poznań. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zastal trafiony, zatopiony! A miało być tak pięknie...

To się chyba nazywa lekcja pokory. Do Zielonej Góry przyjechał z Łodzi autsajder, którego smutna seria porażek przebijała długością imponujący ciąg zwycięstw zastalowców. Można było zarobić grube pieniądze, obstawiając wygraną ŁKS, bo nikt się takiego rozstrzygnięcia nie spodziewał. Zastal był murowanym faworytem. I co? I faworyt przegrał. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Emocje w Koszalinie. Siarka gorsza od AZS-u

Zespół Siarki Jezioro Tarnobrzeg poniósł drugą z rzędu porażkę. W środę podopieczni Dariusza Szczubiała, mimo wysokiego prowadzenia do przerwy, przegrali w Koszalinie z miejscowym AZS-em 90:92. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: John Turek i inne atuty Trefla za silne na Basket

33 punkty to od środy najwyższy rozmiar porażki w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Niestety, niechlubnymi rekordzistami są koszykarze PBG Basket Poznań, którzy zostali rozbici przez Trefl Sopot aż 56:89. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil rozłożył Śląsk na łopatki. To szóste zwycięstwo z rzędu!

Koszykarski klasyk w Tauron Basket Lidze w niczym nie przypominał heroicznych batalii sprzed lat. Anwil Włocławek całkowicie panował na parkiecie i bezlitośnie ograł Śląsk Wrocław. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Prezes zaczął trafiać, ŁKS wygrywa

PGE Turów nadal niepokonany po ośmiu ligowych kolejkach. Dogrywka w Zielonej Górze. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl rozgromił Basket

Sopoccy koszykarze wygrali swój piąty mecz w sezonie. W 8 kolejce Tauron Basket Ligi pewnie pokonali w środę na wyjeździe PBG Basket Poznań 89:56. Spotkanie było wyrównane, ale bardzo krótko, tylko w pierwszej kwarcie. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Udany finisz Energi Czarnych

Przez trzy kwarty w Kołobrzegu Kotwica szła łeb w łeb z Energą Czarnymi. Ale w decydującej odsłonie Czarodzieje z Wydm zupełnie opadli z sił, brakowało im pomysłu na przełamanie kryzysu, w efekcie przegrali ze słupską ekipą. Czytaj więcej

Głos Wielkopolski: Porażka PBG Basket Poznań z Treflem

Koszykarze PBG Basket Poznań w ósmej kolejce rozgrywek Tauron Basket Ligi przegrali bardzo wysoko w Treflem Sopot 56:89. O sukcesie nie myśleli nawet najwięksi optymiści, ale styl gry poznańskich graczy, szczególnie w drugiej kwarcie, był bardzo słaby, delikatnie mówiąc. Podopieczni Miliji Bogicevicia zdobyli wtedy tylko dziewięć punktów. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: PGE Turów Zgorzelec - AZS Politechnika Warszawska 89:63

PGE Turów w 14. min meczu przegrywał z akademikami z Warszawy 21:34. Ostatecznie, dzięki kapitalnej czwartej kwarcie, "czarno-zieloni" rozbili rywala. Dla wicemistrzów Polski była to siódma wygrana z rzędu. Czytaj więcej