,

Przegląd prasy TBL: 3. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 3. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Pierwsze zwycięstwa Anwilu i Politechniki - podsumowanie 3. kolejki

Anwil pokonał Trefl po celnej trójce Krzysztofa Szubargi 2,4 sekundy przed końcem najciekawszego meczu 3. kolejki Tauron Basket Ligi. Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie odniosła Politechnika, a w derbach Dolnego Śląska Turów pokonał u siebie Śląsk Wrocław. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Echa meczu Anwilu Włocławek z Treflem Sopot. Szubarga bohaterem ostatniej akcji

Celny rzut za trzy punkty Krzysztofa Szubargi, oddany na 2,5 s przed końcem meczu, wyrwał zwycięstwo koszykarzom Trefla Sopot. Szubargi pilnował Łukasz Koszarek, który trzymał rękę niemal na twarzy rywala. - Byłem blisko, ale jak się później okazała, to nie wystarczyło - opowiada Koszarek. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Pierwsze zwycięstwo Politechniki

AZS Politechnika Warszawska pokonała w Starogardzie Polpharmę 75:64 - to pierwsze zwycięstwo beniaminka w Tauron Basket Lidze. - Pracowaliśmy nad tym, żeby nauczyć się stawiać kropkę nad "i". Brakowało nam tego w czwartych kwartach poprzednich spotkań, ale z Polpharmą się udało - mówi Piotr Pamuła, który zdobył dla Politechniki 15 punktów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów wygrywa derby Dolnego Śląska

Praktycznie komplet publiczności oglądał pierwsze od trzech lat derby Dolnego Śląska. W trzeciej kolejce Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec we własnej hali pokonał Śląsk Wrocław 77:56. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Emocje we Włocławku, Anwil pokonał Trefl punktem

Dardan Berisha i Krzysztof Szubarga trafili dwie niesamowite trójki w ostatniej minucie i Anwil Włocławek pokonał 72:71 Trefl Sopot w 3. kolejce Tauron Basket Ligi. - Prowadziliśmy cały mecz, a przegraliśmy rzutem w ostatniej sekundzie - podsumował rozgrywający Trefla Łukasz Koszarek, który rozegrał świetne spotkanie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec rządzą na Dolnym Śląsku

Derby Dolnego Śląska potwierdziły, że mimo reaktywacji koszykarskiego Śląska sytuacja w regionie nic się nie zmieniła. Nadal niepodzielnie rządzi wicemistrz Polski - PGE Turów Zgorzelec. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Kibice: "Anwil bez ambicji". Czyżby?

Po co wy gracie, jak wy ambicji nie macie? - skandowała w sobotę do koszykarzy Anwilu grupa ich teoretycznie zagorzałych kibiców. Akurat ambicji w meczu z Treflem włocławianie mieli wiele. I dzięki temu wygrali już właściwie przegrany hit ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Siarka Jezioro przegrała wygrany mecz

Zespół Siarki Jezioro Tarnobrzeg poniósł drugą porażkę w tym sezonie. Podopieczni Dariusza Szczubiała mimo wysokiego prowadzenia w połowie meczu z Kotwicą Kołobrzeg przegrali trzema punktami 81:84. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: PBG Basket: Od plus 20 do minus 3

- Zagraliśmy o wiele ponad swoje możliwości - przyznał trener PBG Basket Poznań Milija Bogicević. Jego koszykarze sensacyjnie prowadzili w Koszalinie różnicą nawet 20 punktów, a mimo to ponieśli trzecią porażkę w sezonie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Cegłą do kosza: Kto jest frajerem?

"Masz frajera, to go duś, jak się zesra, to go puść" - mawia znajomy trener. Przekaz rymowanki jest prosty, ale - jak pokazała 3. kolejka Tauron Basket Ligi - nie jest łatwo udusić chwiejącego się na nogach rywala. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL. SMS od Anwilu

- Wyślij mu! Wyślij mu SMS-a! - krzyczał do prezesa swojego klubu Krzysztof Szubarga, rozgrywający Anwilu, którego rzut dał wygraną z Treflem. Hit kolejki stał pod znakiem rywalizacji reprezentantów Polski. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: 38 minut i 28 sekund Koszarka

Blisko czterdzieści minut w każdym meczu spędza na parkiecie Łukasz Koszarek. Nie, nie jest Terminatorem. On po prostu chce wygrywać i decydować o losach meczów. Wierzy w swoich kolegów, na boisku jest liderem, choć przez wrodzoną skromność sam tego nie powie. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Anwil lepszy od Trefla, Polacy w głównych rolach

Tylko PGE Turów wygrał trzy kolejne spotkania w Tauron Basket Lidze. Zespół ze Zgorzelca prowadzi w tabeli. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek pokonuje Trefla Sopot! Fantastyczny rzut Szubargi!

Koszykarze Anwilu Włocławek, dzięki znakomitej końcówce meczu, zwyciężyli Trefla Sopot w meczu 3. kolejki Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma wciąż w kryzysie. Dobiły ją młode wilki z AZS

Pogrążona w kryzysie Polpharma doznała trzeciej w tym sezonie klęski. Starogardzian dobiły młode wilki Mladena Starcevicia, które wygrały w stolicy Kociewia 75:64. W naszym zespole szykują się zmiany. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl przegrał wygrane spotkanie

Przez niemal 40 minut wyjazdowego spotkania z Anwilem we Włocławku koszykarze sopockiego Trefla prowadzili i byli drużyną lepszą. Tyle tylko że w sporcie gra się do końca, a los lubi płatać figle. W ostatniej kwarcie meczu gospodarze rozpoczęli desperacką pogoń, która zakończyła się rzutem za trzy punkty Krzysztofa Szubargi z ekwilibrystycznej pozycji na 2,5 sekundy przed ostatnią syreną. Rozgrywający Anwilu po chaotycznej akcji trafił i dał swojej ekipie jednopunktowe zwycięstwo 72:71! Czytaj więcej

Głos Wielkopolski: Koszykarze PBG Basket przegrali w Koszalinie

- Jedziemy do Koszalina walczyć o zwycięstwo. AZS przegrał ostatnio z Kotwicą Kołobrzeg, więc na pewno i my mamy szansę, aby wywieźć z Pomorza cenne dwa punkty. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz, jednak wierzymy, że w końcu uda nam się wygrać pierwsze spotkanie w tym sezonie - mówił przed meczem AZS Koszalin - PBG Basket Poznań Jacek Sulowski, kapitan poznańskiego zespołu. Koszykarze PBG Basket przegrali jednak z AZS Koszalin 88:91. Czytaj więcej