,

Śląsk minimalnie słabszy od Hemofarmu

Koszykarze Śląska Wrocław ponieśli drugą porażkę w trzecim meczu sparingowym rozgrywanym podczas pobytu w Belgradzie. Tym razem lepsi od wrocławian okazali się gracze wicemistrza Serbii, Hemofarmu Vrsac, którzy zwyciężyli 83:74.

,

Akselis Vairogs dał podopiecznym Miodraga Rajkovicia nadzieję na zwycięstwo, trafiając w czwartej kwarcie rzut z daleka. Dzięki temu różnica na korzyść Serbów wynosiła wówczas tylko trzy punkty. Pełniący rolę gospodarzy zawodnicy Hemofarmu nie pozwolili sobie jednak na utratę prowadzenia. Wcześniej wrocławianie, którzy zaczęli mecz w składzie - Skibniewski, Bochno, Sęk, Bogavac, Mladenović - wygrali pierwszą kwartę. Później jednak zespół z Serbii uzyskał prowadzenie i mimo ambitnej postawy graczy ze stolicy Dolnego Śląska, ostatecznie zwyciężył.

Ostatnie spotkanie przed powrotem do Wrocławia Śląsk rozegra jutro z zespołem KK Smederevo.

Hemofarm Vrsac - Śląsk Wrocław 83:74 (16:22, 26:19, 24:17, 15:16)

Śląsk: Vairogs 21, Mladenović 19, Buczak 10, Bogavac 8, Sęk 6, Skibniewski 5, Bochno 3, Zyskowski jr 2