Wysokie zwycięstwo Polpharmy

,

Polpharma Starogard Gd. wyraźnie pokonała pierwszoligowy zespół Sportino Inowrocław 97:53. Najlepszym strzelcem w zespole gospodarzy okazał się Grzegorz Arabas, który rzucił 18 punktów.

,

Starogardzianie od początku dyktowali warunki gry. Sportino zaczęło spotkanie od kilku niecelnych trójek, a kontrataki Polpharmy okazywały się niezwykle skuteczne. To głównie dlatego już po trzech minutach gry gospodarze prowadzili 8:0. Później było jeszcze lepiej - inowrocławianie mieli bardzo duże problemy z trafieniem do kosza, a pierwsze punkty z gry rzucili dopiero po sześciu minutach. Po trójkach Michaela Hicksa i Briana Gilmore’a Polpharma prowadziła już 23:6.

Dużo słabiej Kociewskie Diabły zagrały w drugiej kwarcie. Widoczny był brak równorzędnego zmiennika dla rozgrywającego Tomasza Śniega. Dawid Neumann starał się organizować grę swojego zespołu, ale wychodziło mu to znacznie słabiej niż reprezentantowi Polski. Dlatego zawodnicy Sportino w pewnym momencie tej części gry zaliczyli serię 9:0. W ataku gości wyróżniał się za to Piotr Dąbrowski i Brian Gilmore.

W kolejnej kwarcie Polpharma właściwie zdeklasowała swojego rywala. Bardzo dobrze rzucał Dąbrowski, a za zdobywanie punktów zabrał się także Jeremy Simmons. Amerykanin pokazał kilka efektownych akcji (m.in. alley-oop ze Śniegiem), miażdżących bloków oraz ważnych zbiórek. Ten podkoszowy ma ogromny potencjał ofensywny i dobre wyczucie do blokowania rywali, ale zdecydowanie jego słabszą stroną jest obrona jeden na jednego. Obrońcy Sportino mieli także ogromne problemy z powstrzymaniem Śniega, którego wejścia pod kosz kończyły się albo łatwymi punktami, albo faulem rywala.

Co ciekawe, mimo wysokiego prowadzenia trener Sretenović nie wpuścił w ostatniej kwarcie głębokich rezerwowych zespołu - Szymona Radomskiego, Łukasza Ratajczaka i Łukasza Paula. Zagrali oni jednak w dodatkowej, piątej części meczu, którą Polpharma wygrała 19:9 (najlepszym strzelcem był Paul z ośmioma punktami).

Starogardzianie następny sparing rozegrają już w sobotę, a przeciwnikiem będzie Trefl Sopot.

Polpharma Starogard Gdański - Sportino Inowrocław 97:53 (25:6, 12:21, 35:14, 25:12)

Polpharma: Arabas 18, Śnieg 17, Gilmore 16, Dąbrowski 15, Simmons 11, Wall 10, Hicks 7, Neumann 3, Metelski 0

Sportino: Zabłocki 15, Strzelecki 10, Wierzbicki 6, Wiśniewski 6, Michałek 6, Kukiełka 5, Borowicz 3, Jankowiak 2, Mowlik 0, Barszczyk 0, Adamczewski 0, Rychłowski 0