,

Przegląd prasy TBL: Półfinał

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po pierwszych i drugich meczach półfinału play-off Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Pierwsze półfinałowe starcie dla Asseco Prokom

W pierwszym meczu półfinałowym koszykarze Asseco Prokom Gdynia rozbili Energę Czarni Słupsk agresywną obroną. Nie poradził z nią sobie nawet Jerel Blassingame. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wypowiedzi po meczu koszykarzy Prokom - Czarni: Pacesas, Adomaitis, Hrycaniuk i Jazvin

O pierwszym spotkaniu półfinału play-off, w którym Asseco Prokom Gdynia pokonał Czarnych Słupsk 74:59 wypowiadają się trenerzy oraz zawodnicy obu zespołów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Półfinał TBL. Świetny Dylewicz, Trefl zwycięski

Świetna gra Filipa Dylewicza w pierwszej połowie i bardzo twarda obrona całego zespołu dała Treflowi Sopot pierwsze zwycięstwo w rywalizacji półfinałowej przeciwko PGE Turowowi Zgorzelec. Mecz numer dwa w piątek także w Zgorzelcu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Trefla Sopot wygrali w Zgorzelcu

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo w play-off dało Treflowi Sopot prowadzenie w półfinale 1:0. Jeżeli sopocianie wygrają z Turowem Zgorzelec jeszcze trzy razy, wówczas zagrają w finale. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Trefl lepszy od Turowa, świetny mecz Dylewicza

Świetna gra Filipa Dylewicza w pierwszej połowie i bardzo twarda obrona całego zespołu dała Treflowi Sopot pierwsze zwycięstwo w rywalizacji półfinałowej przeciwko PGE Turowowi Zgorzelec. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów wygrał z Treflem

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 77:66. Pierwsze zwycięstwo nad Sopot w tym sezonie odnieśli koszykarze Turowa. Zgorzelczanie wyrównali stan rywalizacji półfinałowej na 1:1. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Trefl Sopot przegrał drugi półfinał TBL z Turowem Zgorzelec

Brak spokoju i rozwagi przy konstruowaniu akcji w decydujących minutach przyniósł Treflowi Sopot pierwszą porażkę w sezonie z PGE Turów Zgorzelec. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Filip Dylewicz z Trefla Sopot - to jest jego play-off

Wiecznie młody talent? Już nie. Trwający właśnie play-off przekształcił Filipa Dylewicza w pełnowartościową gwiazdę TBL. Bezdyskusyjnie to najlepszy Polak w lidze. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Czarni Słupsk nie dali szans Asseco Prokom Gdynia

Perfekcyjny mecz Czarnych w Gdyni! Zatrzymać Prokom w jego hali na 63 punktach to wielka sztuka, ale słupszczanie dokonali tego w wielkim stylu. I w półfinale wyrównali stan rywalizacji na 1:1. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów wreszcie wygrał z Treflem

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo nad Treflem Sopot odnieśli koszykarze PGE Turowa. Zgorzelczanie wyrównali tym samym stan rywalizacji półfinałowej na 1:1. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Wygrana Asseco, Pacesas lepszy od Adomaitisa

W pierwszym półfinałowym meczu Tauron Basket Ligi broniący tytułu Asseco Prokom pokonał w Gdyni 74:59 Energę Czarnych Słupsk. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Rewanż Adomaitisa

Sensacja w Gdyni. W drugim półfinałowym meczu Tauron Basket Ligi broniący tytułu Asseco Prokom przegrał 63:76 z Energą Czarnymi Słupsk. Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Prokom nie dał większych szans Enerdze

W pierwszym meczu półfinałowym play off o mistrzostwo Polski koszykarzy Asseco Prokom Gdynia pokonał Energę Czarnych Słupsk 74:59 (21:24, 18:11, 19:14, 16:10). Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Prokom może nie zagrać w finale!

W drugi meczu półfinałowym play off ekstraklasy koszykarzy faworyt rozgrywek, wielokrotny mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia uległ we własnej hali Energa Czarnym Słupsk 63:76 (15:21, 16:23, 17:14, 15:18). Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Obrońcy tytułu z Gdyni nieco bliżej finału

W pierwszym spotkaniu derbowego półfinału Tauron Basket Ligi Asseco Prokom Gdynia pokonał u siebie Energę Czarnych Słupsk 74:59 i objął prowadzenie w serii do czterech wygranych. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Pierwsza półfinałowa batalia dla sopockiego Trefla!

Znakomita pierwsza połowa Filipa Dylewicza, a także twarda obrona i ważne trafienia za trzy punkty w czwartej kwarcie dały koszykarzom Trefla zwycięstwo w pierwszym spotkaniu półfinału Tauron Basket Ligi z PGE Turowem Zgorzelec. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl przegrał w drugim meczu w Zgorzelcu

Nie udało się wywieźć ze Zgorzelca dwóch zwycięstw koszykarzom sopockiego Trefla. W meczu numer 2 półfinału Tauron Basket Ligi z PGE Turowem sopocianie długo przeważali, jednak imponujący zryw gospodarzy w drugiej połowie dał im wygraną. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Czarni zaczarowali Gdynię!

Mocna riposta - tak krótko można podsumować występ Energi Czarnych w drugim meczu półfinału Tauron Basket Ligi przeciw obrońcom tytułu z Asseco Prokomu. Słupszczanie wyciągnęli wnioski z porażki w pierwszym spotkaniu i tym razem zasłużenie zwyciężyli 76:63. Czytaj więcej