Ćwierćfinał 5: PGE Turów nokautuje

,

Nie było walki w piątym, decydującym meczu ćwierćfinału w Zgorzelcu. PGE Turów rozgromił PBG Basket Poznań i jest w półfinale. Już we wtorek początek walki czwórki najlepszych Tauron Basket Ligi.

,

Rywalizacja między PGE Turowem i PBG Basketem zakończyła się wynikiem 3:2. W półfinale zgorzelczanie zagrają z Treflem Sopot. Pierwszy mecz w środę 13 kwietnia w Zgorzelcu. W drugim półfinale Asseco Prokom Gdynia gra z Energą Czarnymi Słupsk (początek we wtorek 12 kwietnia). Wszystkie mecze półfinałów pokaże na żywo TVP Sport.

Półfinaliści statystycznie po ćwierćfinałach: Asseco Prokom | Trefl | Energa Czarni

PGE Turów Zgorzelec (2) - PBG Basket Poznań (7) 3:2

Świetny mecz gospodarzy oglądali w sobotę kibice PGE Turowa. Zespół trenera Jacka Winnickiego odbudował się znakomicie po wysokiej porażce w spotkaniu numer 4 i wygrał pewnie z PBG Basket.

Zgorzelczanie prowadzili od początku meczu i w pełni kontrolowali wynik meczu. W trzeciej kwarcie ostatecznie marzeń o półfinale pozbawiła gości seria pięciu trafień za trzy punkty, co ciekawe w wykonaniu pięciu różnych zawodników PGE Turowa. Po trzech kwartach było 67:45 dla gospodarzy.

Najlepszym zawodnikiem meczu był uznany niedawno przez PLK.pl za MVP rundy zasadniczej Torey Thomas (21 punktów i 8 asyst). 18 punktów rzucił David Jackson, a świetną zmianę pod koszem dał także Ivan Zigeranović (13 pkt.). W zespole gości najlepszy był Damian Kulig (15 pkt.).