,

Przegląd prasy TBL: Ćwierćfinał

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po pierwszych i drugich spotkaniach ćwierćfinału play-off oraz meczach o utrzymanie Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Polonia przegrała i wciąż nie jest pewna utrzymania

Fatalna czwarta kwarta przesądziła o porażce Polonii Warszawa 61:70 z Kotwicą Kołobrzeg w 1. kolejce gry o utrzymanie w Tauron Basket Lidze. "Czarne Koszule" grały bez swojego czołowego koszykarza Darnella Hinsona, ale rywale wystąpili bez najlepszego strzelca ligi Teda Scotta. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Emocje w Sopocie. Trefl pokonał Anwil Włocławek

W pierwszym meczu 1/4 finału play-off TBL Trefl pokonał Anwil 84:78. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Profesor Andrzej Pluta udzielił lekcji, jak gra się w play-off

To mógł być mecz, który zadecyduje o całej ocenie sezonu drużyny Anwilu Włocławek. Kujawski zespół wygrał drugie ćwierćfinałowe spotkanie z Treflem Sopot w play-off i ma otwartą drogę do awansu do półfinału. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Pluta znów bohaterem Anwilu

23 punkty, w tym osiem na początku czwartej kwarty - tak 37-letni Andrzej Pluta poprowadził Anwil Włocławek do ważnej wygranej z Treflem w Sopocie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: PGE Turów - PBG Basket 72:66: zadecydowała trzecia kwarta

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zrobili pierwszy krok, który przybliża ich do awansu do półfinału rozgrywek Tauron Basket Ligi. Turów wygrał z PBG Basketem Poznań 72:66 i w rywalizacji do 3 zwycięstw prowadzi 1:0. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Pierwsza wygrana Turowa PGE

Turów Zgorzelec zrobił pierwszy krok do awansu do półfinału rozgrywek Tauron Basket Ligi. Turów wygrał z PBG Basketem Poznań 72:66 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1:0. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: PBG Basket wypuścił szansę z rąk

Do połowy trzeciej kwarty koszykarze PBG Basket Poznań grali jak z nut przeciwko Turowowi Zgorzelec. Po fatalnej czwartej części ulegli jednak 66:73 i przegrywają w pierwszej rundzie play-off 0:1. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: PGE Turów - PBG Basket 73:72: Blok Brkicia dał zwycięstwo Turowowi

Już 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w walce z PBG Basketem Poznań. W nadgranicznym mieście nie obyło się bez dogrywki, w której zgorzelczanie przypieczętowali zwycięstwo celnymi rzutami wolnymi Toreya Thomasa i blokiem Marko Brkića. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Turowa bliscy awansu do półfinału play-off

Po bardzo zaciętych spotkaniach ćwierćfinałów play-off koszykarze Turowa dwa razy wygrali z Basketem Poznań. Zgorzelczanie stracili jednak swojego rezerwowego rozgrywającego Ivana Koljevicia, który wyjechał do domu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Znów dogrywka, znów przegrana

Po brzydkim, ale niezwykle pasjonującym meczu koszykarze PBG Basket Poznań przegrali po dogrywce 72:73 z Turowem Zgorzelec. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zwycięstwo Asseco Prokom z AZS Koszalin 104:78

Jedyną bronią AZS Koszalin w meczu z Asseco Prokom Gdynia była wymiana kosz za kosz. Takie rzeczy są jednak nieopłacalne, czego dowód mieliśmy w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Eldridge zarżnął AZS. Prokom prowadzi 2:0

Świetnie dysponowany ofensywnie Asseco Prokom Gdynia po raz drugi z rzędu nie miał problemów z pokonaniem AZS Koszalin. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Spokój rutyniarza. Andrzej Pluta bez litości dla Trefla

Grający po raz 16. w swojej karierze w play-off Andrzej Pluta nie miał litości dla Trefla w drugim meczu ćwierćfinałowym. Do Włocławka para Trefl - Anwil przenosi się więc z remisowym bilansem. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarzom Siarki zabrakło sił

Siarka Tarnobrzeg długo prowadziła w Zielonej Górze, ale ostatecznie przegrała z Zastalem 87:89 i ma już tylko teoretyczne szanse na pozostanie w Tauron Basket Lidze. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Początek play-off bez niespodzianek

Pierwsze ćwierćfinałowe mecze Tauron Basket Ligi wygrały w komplecie zespoły wyżej rozstawione. W sobotę drugie spotkania w tych parach. W telewizji można zobaczyć rywalizację Trefla z Anwilem (transmisja w TVP Sport o 18) i Energi Czarnych z Polpharmą (TV PLK, 16). Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Pluta błyszczy, Anwil wygrywa w Sopocie

Po dwóch rundach 1/4 finału w Tauron Basket Lidze tylko w rywalizacji Trefla z Anwilem jest remis. W pozostałych trzech parach dwukrotnie wygrywali wyżej rozstawieni. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil przegrywa w play off z Treflem. Pluta: - Mamy problem

Cztery celne "trójki" Kinnarda, a w końcówce dwa ważne wolne innego Amerykanina Harringtona nie pozwoliły Anwilowi na zdobycie Sopotu w pierwszej odsłonie ćwierćfinałów w Tauron Basket Lidze. W sobotę druga szansa. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek wygrał w Sopocie!

Popisy Pluty Anwil wygrał 76:68 a Andrzej Pluta zdobył 23 pkt., trafiając 7 z 10 rzutów z gry. To niesamowicie ważne zwycięstwo. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Asseco Prokom nie zostawiło złudzeń

Nie było wielkich emocji w pierwszym meczu ćwierćfinałowej rywalizacji pomiędzy Asseco Prokomem a ekipą AZS Koszalin. Broniący tytułu gdynianie rozpoczęli fazę play-off od efektownej wygranej 104:78. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Otwarcie dla Czarnych!

Walka do ostatniej minuty! Wysokie zwycięstwo Energa Czarni mieli praktycznie na wyciągnięcie ręki, ale wtedy Polpharma doznała olśnienia i powróciła do gry! Emocjonująca walka trwała do ostatniej minuty, lecz słupszczanie nie zmarnowali znakomitej okazji i objęli prowadzenie w ćwierćfinale play-off. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl Sopot - Anwil Włocławek 84:78

Znakomita druga połowa dała koszykarzom Trefla zwycięstwo 84:78 w pierwszej potyczce ćwierćfinału Tauron Basket Ligi z Anwilem Włocławek. Bohaterem meczu okazał się Lawrence Kinnard, który trafiał ważne rzuty "na przełamanie" dla sopocian. Czytaj więcej