,

Euroligowa środa

Zwycięstwo Olimpiakosu nad Unicają to jedyna niespodzianka środowych meczów Top16 Euroligi. W Wilnie CSKA upokorzyło Lietuvos, pozwalając rzucić gospodarzom zaledwie 48 punktów. Efes we własnej hali pokonał Benetton.

,

Grupa D

Seria 11 meczów bez porażki Unicaji przerwana. Hiszpanie ulegli w Pireusie Olimpiakosowi 84:87. Goście mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale rzuty z dystansu Herrmanna i Garbajosy okazały się niecelne. Greków do zwycięstwa poprowadził Tyus Edney, który zgromadził 18 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst. Więcej punktów rzucił tylko Marcus Brown (24).

Grupa F

W Wilnie prawdziwej klęski doznał Lietuvos. Gospodarze na własnym parkiecie zostali rozgromieni przez CSKA 48:66. Mimo takiej przewagi gości mecz był wielkim widowiskiem. Oba zespoły pokazały doskonałą grę w obronie i grały z ogromną determinacją. O zwycięstwie Rosjan zadecydowała trzecia kwarta, wygrana 21:10. Główna w tym zasługa JR Holdena, który zdobył 17 punktów.

Grupa G

W Istambule Efes pokonał Benetton 80:68, głównie za sprawą świetnej postawy Antonio Grangera, Henryego Domercaanta oraz Nikoli Prkacina. Ci trzej gracze zdobyli w sumie 56 punktów. 16 punktów i 9 zbiórek dla zespołu z Treviso zaliczył Andrea Bargnani.