Puchar Polski: PGE Turów bez problemów

,

PGE Turów Zgorzelec pewnie wygrał w rozegranym awansem meczu 4. kolejki fazy grupowej Pucharu Polski w Olsztynie z AZS UWM 91:66.

,

Zdecydowanym faworytem meczu byli goście. PGE Turów jest ostatnio na fali a trener zgorzelczan Jacek Winnicki jeszcze przed meczem był pewny swego. - Nie ulega wątpliwości, że takie spotkania musimy bezwzględnie wygrywać. Biorąc pod uwagę różnicę potencjału oraz poziomu rozgrywek inny wynik niż nasze zwycięstwo jest niedopuszczalne. To jest sport i tak naprawdę wszystko zależy od nas. Bardzo ważne będzie utrzymanie koncentracji na właściwym poziomie. Nie wyobrażam sobie, że będąc na dość dobrym uderzeniu moglibyśmy sobie popsuć nastroje w Olsztynie - powiedział trener zgorzelczan.

Pierwsza połowa meczu przez większą część była jednak wyrównana. W barwach gospodarzy brylowali Jacek Chojnacki i Tomasz Panewski. Ten drugi w całym meczu trafił wszystkie pięć rzutów oddanych z dystansu. W barwach PGE Turowa dobrze spotkanie zaczął Robert Tomaszek, który zdobył siedem punktów, ale szybko popełnił także trzy przewinienia i musiał opuścić parkiet. Gospodarze dzielnie trzymali sie do połowy drugiej kwarty. Wówczas był jeszcze remis 36:36, ale później górę nad ambicją wzięło doświadczenie i większy potencjał PGE Turowa.

AZS miał kłopot zwłaszcza z powstrzymaniem Ivana Zigeranovicia. Środkowy gości w ciągu niespełna 10 minut zdobył 12 punktów, w tym połowę z linii rzutów wolnych.  Dobrze na parkiet wprowadził się też Michał Gabiński, który zdobył 6 punktów i miał dwie zbiórki. Zarówno on jak i Ivan Zigeranović wiedli prym w zespole ze Zgorzelca także po przerwie. Wspierali ich Konrad Wysocki oraz Ivan Koljević. Wymienieni koszykarze wraz z Robertem Tomaszkiem zanotowali dwucyfrową zdobycz. Ten ostatni miał też 9 zbiórek. Ostatecznie PGE Turów pewnie zwyciężył w Olsztynie 91:66. To druga wygrana zespołu trenera Jacka Winnickiego w fazie grupowej Pucharu Polski.

W zespole ze Zgorzelca nie wystąpił David Jackson. Koszykarz jest lekko podziębiony i trener Jacek Winnicki dał mu wolne.

AZS UWM Olsztyn - PGE Turów Zgorzelec 66:91. Kwarty: 21:21, 15:26, 16:22, 13:22.

AZS UWM Olsztyn: Panewski 15 (5), Chojnacki 14 (4), Chmielewski 9, Chudzik 8, Rosiński 8, Kowalewski 6 (1), Ćwirko 3 (1), Kułakowski 2, Matysiak 1, Olejko 0, Zajkowski 0.

PGE Turów: Zigeranović 17, Gabiński 16, Wysocki 13, Koljević 11 (1), Tomaszek 10, Kuebler 9 (2), Bochno 7 (1), Brkić 4 (1), Jarmakowicz 2, Thomas 2, Bukowiecki 0.

Pozostałe mecze 4. kolejki PP w środę.

Aktualna tabela grupy A Pucharu Polski: Polpharma 3-0, PGE Turów 2-1, AZS Koszalin 1-1, Zastal 1-2, AZS Olsztyn 0-3.