,

Euroligowy czwartek

CSKA potrzebowało dogrywki, aby udowodnić swoją wyższość w Madrycie. Bamberg mimo porażki w Kownie jest kolejnym zespołem, który zapewnił sobie prawo gry w Top 16. Zwycięstwo Barcelony w Zagrzebiu przedłużyło szanse sopocian na awans. Do niespodzianki doszło w Mediolanie, gdzie Armani rozgromiło Maccabi.

,

Grupa A

Z walką o Top 16 żegna się prawdopodobnie AEK, który ostatnie dwa mecze ma ciężkie. Gwóźdź do trumny zespołu z Aten wbiła Olimpija, która wygrała w Grecji 77:69, dzięki fenomenalnej postawie swoich liderów Yotama Halperina i Teemu Rannikko. Izraelski obrońca zdobył 26 punktów, ale tylko raz pomylił się w rzutach z gry i dzięki temu zgromadził aż 36 punktów rankingowych. Taylor Coppenrath zdobył 18 punktów dla gości.

W Kownie Żalgiris nie miał większych problemów z pokonaniem Bambergu. Gospodarze wygrali 86:65, głównie dzięki dobrej grze w trzeciej kwarcie, kied pozwolili sobie rzucić 12 punktów. Najlepszym graczem litewskiego zespołu okazał się Tanoka Beard, który zdobył 23 punkty i 10 zbiórek. W Bolonii Climamio rozgromiło Strasburg 71:47.

Grupa B

W Mediolanie wysokiej porażki doznało Maccabi. Armani Jeans, po raz pierwszy prowadzone przez trenera Sashę Djordjevica, wygrało 94:71. Bohaterem meczu był Preston Schumpert, który zgromadził 21 punktów. Czterech jego kolegów także popisało się dwucyfrowymi zdobyczami. W zespole z Tel Awiwu dobrze wypadł jedynie Anthony Parker, zdobywca 22 punktów.

Z Zagrzebia przyszła bardzo dobra wiadomość dla Prokomu Trefl. Cibona przegrała przed własną publicznością z Winterthur Barceloną 55:77. Goście już do przerwy wypracowali sobie 20 punktów przewagi , dzięki czemu po zmianie stron dłużej mogli pograć gracze rezerwowi. Roger Grima był najskuteczniejszym graczem spotkania z 14 punktami.

Grupa C

W Madrycie Real nie sprostał CSKA. Rosjanie wygrali 80:71, choć potrzebowali do tego dogrywki. Wygraną okupili jednak kontuzją Davida Andersena, który na początku dodatkowego czasu gry doznał kontuzji kolana. Do tego czasu zdobył 15 punktów. O dwa punkty lepszy był Trajan Langdon.

W Istambule Ulker pokonał Partyzan 100:64 i jest bardzo bliski zajęcia piątego miejsca w grupie.