Pekao S.A. Puchar Polski: Legia w finale!

,

Legia w finale Pekao S.A. Pucharu Polski w Sosnowcu! Drużyna z Warszawy w sobotę pokonała Trefl Sopot 96:81.

,

Loren Jackson świetnie prezentował się na początku meczu i dzięki niemu Legia prowadziła już 8:2. Sopocianie szybko nawiązali jednak rywalizację, a pomagał w tym głównie Aaron Best. Dzięki późniejszej akcji Andy’ego Van Vlieta zbliżali się na punkt. Po chwili przewagę dawał Mikołaj Witliński! Ostatecznie dzięki zagraniu Jakuba Schenka po 10 minutach było 20:22. W drugiej kwarcie ekipa trenera Marka Popiołka wracała na prowadzenie - głównie dzięki kolejnym akcjom Jacksona. Następnie uciekała na pięć punktów po trójce Arica Holmana. Trefl korzystał z możliwości Jarosława Zyskowskiego - dzięki niemu ciągle był w grze, a nawet zdobywał przewagę. Vital, Jackson i Holman - to trio sprawiało, że drużyna z Warszawy w pewnym momencie była lepsza nawet o siedem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:47.

W trzeciej kwarcie Legia znowu uciekała na siedem punktów po kolejnej trójce Lorena Jacksona. Drużyna trenera Żana Tabaka ciągle była blisko, a po wsadzie Aarona Besta przegrywała już tylko punktem. Ekipa ze stolicy odpowiedziała serią 10:0 i po trójce Raya Cowelsa była lepsza o 11 punktów. Ostatecznie po 30 minutach było 72:64. Kolejną część meczu zespół trenera Marka Popiołka rozpoczął od rewelacyjnej serii 11:0 i po rzutach Michała Kolendy prowadził aż 19 punktami. Dopiero po kilku minutach przerwał to Benedek Varadi. Trefl nie był już jednak w stanie odrobić tak dużych strat. Legia w końcówce kontrolowała wydarzenia na parkiecie i zwyciężyła 96:81.