Niespodzianka! Legia wygrywa z Polskim Cukrem

,

Niespodziewany wynik w Warszawie! Legia wygrała z dotychczas niepokonaną w Energa Basket Lidze ekipą Polskiego Cukru Toruń 68:63.

,

Legia po trójkach Sebastiana Kowalczyka, Jakuba Karolaka i Michała Kołodzieja prowadziła na początku meczu 9:4. Później przewaga dzięki trafieniu Omara Prewitta wzrosła do nawet ośmiu punktów. Starali się na to odpowiadać Rob Lowery i Krzysztof Sulima, ale to gospodarze po 10 minutach wygrywali 21:15. W drugiej kwarcie ekipa trenera Tane Spaseva miała już nawet 10 punktów przewagi, ale ona szybko topniała, bo lepiej zaczęli grać przede wszystkim Tomasz Śnieg i Karol Gruszecki. Ostatecznie po rzucie wolnym Keanu Pindera pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:30.

W trzeciej kwarcie zespół z Torunia ciągle miał spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Legia świetnie to wykorzystała i po trafieniach Omara Prewitta oraz Sebastiana Kowalczyka prowadziła 10 punktami, a później przewaga była jeszcze większa - wzrosła nawet do 17 punktów! Po 30 minutach było 55:42. Seria 7:0 w czwartej kwarcie dała Polskiemu Cukrowi nadzieję na korzystniejszy wynik. Później zbliżył się nawet na pięć punktów, ale gospodarze starali się kontrolować sytuację. W samej końcówce goście mieli swoje szanse na doprowadzenie nawet do remisu, ale nie trafiali kluczowych rzutów. Ostatecznie to Legia zwyciężyła 68:63.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Omar Prewitt z 18 punktami, 4 zbiórkami i 5 asystami. Po 16 punktów dla gości rzucili Rob Lowery i Cheikh Mbodj.