BCL: Partizan wygrywa w Zielonej Górze po dogrywce

,

Partizan Belgrad pokonał po dogrywce Stelmet BC Zielona Góra 81:80 w kolejnej rundzie spotkań rozgrywek Basketball Champions League.

Spotkanie otworzyły trzy z rzędu trafienia Juliana Vaughna, ale goście m.in. dzięki Urosowi Lukoviciowi szybko doprowadzili do remisu. Zielonogórzanie kontrolowali jednak sytuację na parkiecie i ciągle mogli liczyć na środkowego z USA – po jego rzutach wolnych prowadzili 16:10. Partizan był blisko, ale ostatecznie po 10 minutach to gospodarze wygrywali dwoma punktami. Drugą kwartę Stelmet rozpoczął od serii 7:0 i po trójce Jamesa Florence’a było już 27:18. Później atak mistrzów Polski nie funkcjonował jednak najlepiej, co wykorzystała drużyna z Belgradu – dzięki trafieniom Stefana Bircevicia i Williama Hatchera zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. Po trójce Łukasza Koszarka w samej końcówce pierwszej połowy drużyna trenera Artura Gronka wygrywała 35:30.

W trzeciej kwarcie goście ponownie potrafili doprowadzić do remisu po akcji Adina Vrabaca. Świetny zryw - dziewięć punktów z rzędu Łukasza Koszarka - uspokoił jednak sytuację Stelmetu. Zielonogórzanie mieli problemy z zastawieniem w polu trzech sekund, a Partizan zdobywał punkty z ponowienia. Trójka Jamesa Florence’a ustawiła mimo tego wynik spotkania po 30 minutach na 54:48. W połowie ostatniej kwarty dzięki trafieniu z dystansu Adina Vrabaca serbska ekipa zbliżyła się na zaledwie punkt. Mistrzowie Polski nie pozwolili jednak na nic więcej i starali się utrzymywać przewagę. Po akcji Thomasa Kelatiego na dwie minuty przed końcem prowadzili pięcioma punktami. Partizan jeszcze raz wyrównał stan rywalizacji dzięki rzutowi Stefana Bircevicia. Mimo że Stelmet na kilkanaście sekund przed końcem miał dwa punkty przewagi, to do dogrywki zdążył doprowadzić jeszcze Bircević.

Dodatkowe pięć minut nadal było niezwykle zacięte i drużyna będąca na prowadzeniu co chwilę się zmieniała. Po rzucie Vrabaca na dwie sekundy przed końcem Partizan prowadził jednym punktem. Ostatnia akcja należała do Stelmetu – nie trafiali jednak Koszarek oraz Djurisić, a to oznaczało zwycięstwo drużyny z Belgradu 81:80.

Stelmet BC Zielona Góra – Partizan Belgrad 80:81 (20:18, 15:12, 19:18, 14:20, 12:13)

Stelmet BC: Koszarek 17, Dragicević 14, Kelati 12, Florence 8, Vaughn 8, Gruszecki 8, Zamojski 6, Hrycaniuk 4, Moore 3, Djurisić 0

Partizan: Bircević 19, Vrabac 16, Ratkovica 15, Luković 13, Hatcher 9, Koprivica 6, Marinković 2, Pot 1, Karahodzić 0