PGE Turów - AZS: Kolejne zwycięstwo zgorzelczan

,

AZS był bliski odrobienia wszystkich strat w ostatniej kwarcie, ale ostatecznie to PGE Turów Zgorzelec pokonał koszalinian 71:63 w ostatnim spotkaniu 4. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

,

Początek spotkania był wyrównany, chociaż to PGE Turów częściej był na prowadzeniu. W pewnym momencie gospodarze zanotowali serię 11:0 i po kolejnych trafieniach Kirka Archibeque’a i Mateusza Kostrzewskiego prowadzili 21:8. W końcówce straty AZS starał się zmniejszać Daniel Wall, ale po rzucie wolnym Kostrzewskiego to zgorzelczanie wygrywali 25:15. Druga kwarta była jeszcze lepsza w wykonaniu zespołu trenera Mathiasa Fischera - szczególnie w defensywie. W trakcie dziesięciu minut stracił zaledwie dziewięć punktów, a nieźle spisywali się Kacper Borowski oraz Archibeque. Po rzutach wolnych tego ostatniego PGE Turów prowadził 42:24 na koniec pierwszej połowy.

W trzeciej kwarcie bardzo dobrze prezentował się Igor Wadowski, a kolejne punkty dokładał Piotr Stelmach. To jednak nie wystarczało na zbliżenie się do gospodarzy. Akcja Jakuba Zalewskiego pod koniec tej części meczu oznaczała tylko tyle, że AZS nadal przegrywał 16 punktami. W ostatniej kwarcie koszalinianie nie zamierzali się jednak poddawać. Rozpoczęli ją od serii 17:2 i po trójce Darrella Harrisa do remisu brakowało już zaledwie punktu! Skuteczni na linii rzutów wolnych byli jednak faulowani Denis Ikovlev i Tweety Carter, a to pozwalało utrzymywać przewagę. Później ci sami zawodnicy trafiali z dystansu, a PGE Turów prowadził już 10 punktami. Ostatecznie zwyciężył 71:63.

Najlepszym zawodnikiem PGE Turowa był Kirk Archibeque z 15 punktami i ośmioma zbiórkami. 12 punktów i cztery asysty dodał do tego Tweety Carter. W AZS wyróżniał się Jakub Zalewski z 14 punktami i pięcioma zbiórkami.