King Wilki Morskie - Polfarmex: Kutnianie górą w Szczecinie

,

Polfarmex Kutno pokonał w Szczecinie King Wilki Morskie 92:68 w rozegranym awansem spotkaniu 24. kolejki Tauron Basket Ligi.

,

King Wilki Morskie Szczecin – Polfarmex Kutno 68:92

Już w pierwszej kwarcie można było zauważyć przewagę zespołu z Kutna. Dzięki kolejnej akcji Patrika Audy Polfarmex wygrywał 18:12. Gospodarze starali się trzymać blisko rywali – po trafieniach Urosa Nikolicia i Rodneya Greena przegrywali tylko czterema punktami. W pewnym momencie drugiej części meczu goście zanotowali serię 9:0 i po kolejnej akcji Kevina Johnsona mieli przewagę aż 14 punktów. W zespole ze Szczecina dobrze w ataku radzili sobie Green i Kowalenko, ale to było za mało na ekipę Polfarmexu. Ostatecznie kutnianie po pierwszej połowie prowadzili 49:33.

Całą druga połowa właściwie nie przyniosła zmiany rezultatu. Polfarmex potrafił wygrywać nawet 23 punktami po trójce Jacka Jareckiego w trzeciej kwarcie. Trafienie tego samego gracza dało nawet 30 punktów przewagi gościom w ostatniej części spotkania. King Wilki Morskie nie potrafiły nawiązać walki z rywalami. Ostatecznie kutnianie wygrali cały mecz aż 92:68.

Najlepszym zawodnikiem zespołu z Kutna był Kevin Johnson z 28 punktami i 12 zbiórkami. 16 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst zanotował Patrik Auda. W ekipie ze Szczecina wyróżniał się Rodney Green z 15 punktami.