Anwil - Asseco: Klasyk dla gdynian

,

Asseco pokonało Anwil Włocławek 67:58 w pierwszym niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki Tauron Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gdynian był Sebastian Kowalczyk z 12 punktami.

,

Gospodarze świetnie rozpoczęli to spotkanie – m.in. dzięki trójkom Chase’a Simona i Grzegorza Surmacza Anwil wygrywał 8:0. Asseco dość szybko zbliżył się jednak do rywali, a aktywni w ataku byli Lazar Radosavljević oraz Filip Matczak. Po jednym z rzutów wolnych tego drugiego był już remis. Po pierwszej kwarcie włocławianie prowadzili tylko dwoma punktami. Druga część meczu była nadal niezwykle wyrównana. Gdynianie kilkakrotnie doprowadzali do remisu, a przez chwilę minimalnie wygrywali dzięki trafieniu Jakuba Parzeńskiego. Ostatecznie to ekipa trenera Mariusza Niedbalskiego miała trzypunktową przewagę po pierwszej połowie. Obie drużyny miały problemy z rzutami z dystansu, a dodatkowo w pierwszych 20 minutach Anwil zanotował aż 11 strat.

Na początku trzeciej kwarty włocławianie prowadzili sześcioma punktami po rzucie Deonty Vaughna, ale później to Asseco zaczęło przejmować inicjatywę. Ważne punkty zdobywał Piotr Szczotka, a to pozwoliło gdynianom na zdobycie prowadzenia. Pod koniec tej części meczu aktywni w ataku byli Sebastian Kowalczyk i Przemysław Żołnierewicz. Po rzucie tego drugiego było już 58:45 dla ekipy trenera Davida Dedka. W ostatniej kwarcie Anwil wcale się nie poddawał. W pewnym momencie włocławianie zbliżyli się na cztery punkty. Później ważną trójkę rzucił Przemysław Żołnierewicz, a ostatnie punkty w meczu zdobył Walton. Ostatecznie Asseco wygrało 67:58.

Najlepszym strzelcem gdynian był Sebastian Kowalczyk z 12 punktami. A.J. Walton dołożył 11 punktów. W zespole gospodarzy wyróżniał się Brandon Brown z 14 punktami i 11 zbiórkami.