Intermarché BC: Zgorzelczanie wygrywają w Kutnie

,

PGE Turów Zgorzelec pokonał AZS WSGK Polfarmex Kutno 103:73 i awansował do II rundy fazy centralnej Intermarché Basket Cup. Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Miodraga Rajkovicia był Ivan Opacak, który rzucił 22 punkty.

,

AZS WSGK Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec 73:103

W pierwszej kwarcie pierwszoligowy zespół postawił bardzo trudne warunki liderowi Tauron Basket Ligi. Zgorzelczanie próbowali uciekać swoim rywalom, ale to się nie udawało. Szczególnie aktywny był Jakub Dłuski – to właśnie akcja 2+1 podkoszowego zespołu z Kutna dała remis po inaugurującej części spotkania. W drugiej kwarcie PGE Turów postanowił pokazać swój ogromny potencjał. Gospodarze nie potrafili zatrzymać skutecznie grających zgorzelczan. Po trafieniu Damiana Kuliga goście wygrywali nawet 47:32. Co prawda ekipa z Kutna zbliżyła się później na 10 punktów, ale to zawodnicy trenera Miodraga Rajkovicia kontrolowali przebieg gry.

W drugiej połowie sytuacja na parkiecie już się nie zmieniła. Szczególnie miażdżąca była czwarta część spotkania, którą goście rozpoczęli od prowadzenia 16:0. Po późniejszej akcji 2+1 Kuliga PGE Turów prowadził nawet 30 punktami i zwycięzca był już pewny. Szansę na grę dostali Tomasz Bodziński i Wojciech Leszczyński, którzy zwykle nie pojawiają się na parkiecie. Ciekawostką jest fakt, że wszyscy zawodnicy PGE Turowa zdobywali punkty. Zgorzelczanie w całym meczu przeważali w polu trzech sekund, co przekładało się na ich skuteczność w rzutach za dwa punkty (blisko 70 proc.).

Najlepszym zawodnikiem PGE Turowa był Ivan Opacak, który rzucił 22 punkty. Damian Kulig dołożył 18 punktów. W ekipie z Kutna wyróżniali się Szymon Rduch i Jakub Dłuski, którzy rzucili po 16 punktów.

Wyniki poprzednich spotkań I rundy fazy centralnej:

WKS Śląsk Wrocław – Anwil Włocławek 74:83
PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno – Jezioro Tarnobrzeg 69:87

Terminarz kolejnych wydarzeń Intermarché Basket Cup:

25 stycznia 2013 (piątek), godz. 10.00: losowanie II rundy i Final Four fazy centralnej, z udziałem zwycięzców I rundy oraz Asseco Prokomu Gdynia, Trefla Sopot i Stelmetu Zielona Góra, losowanie (w siedzibie PLK) odbędzie się bez rozstawienia i wyłoni pary oraz gospodarzy meczów II rundy.

6 lutego 2013 (środa): mecze II rundy fazy centralnej.

9-10 lutego 2013 (sobota-niedziela): turniej finałowy Intermarché Basket Cup w Koszalinie z udziałem AZS Koszalin oraz zwycięzców II rundy.