Intermarché BC: Jezioro ma sposób na AZS

,

Zespół Jeziora Tarnobrzeg wygrał z AZS Koszalin 85:80 w pierwszym meczu drugiej rundy fazy wstępnej Intermarché Basket Cup. To już trzecie zwycięstwo drużyny trenera Dariusza Szczubiała nad AZS w tym sezonie (wliczając Tauron Basket Ligę). Najlepszym strzelcem gospodarzy był Xavier Alexander, który rzucił 19 punktów.

,

Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin 85:80

W spotkaniu nie wystąpił Robert Skibniewski, a za niego w wyjściowej piątce zespołu z Koszalina pojawił się po raz pierwszy w tym sezonie Igor Milicić. Poprzedniego dnia w Tauron Basket Lidze wygrała ekipa Jeziora, więc AZS miał szansę na szybki rewanż. I pierwsze minuty spotkania rzeczywiście go zapowiadały - po rzutach wolnych Darrella Harrisa goście prowadzili 14:6. Trafienie Łukasza Wiśniewskiego na początku drugiej kwarty dawało AZS przewagę dziewięciu punktów. Jezioro udowadniało jednak, że dobrze gra im się z drużyną trenera Teo Cizmicia, ponieważ pod koniec pierwszej połowy potrafili zmniejszyć straty do czterech punktów po trójce Dawida Przybyszewskiego.

Polski środkowy trafił też z dystansu na początku trzeciej kwarty i to tarnobrzeżanie byli na prowadzeniu. Jezioro od tego momentu przejęło inicjatywę w tym spotkaniu. Dzięki rzutowi JT Tillera prowadzili nawet sześcioma punktami, a AZS wydawał się być bezsilny. W ostatniej kwarcie trójka Artura Mielczarka zbliżała koszalinian na jeden punkt do gospodarzy, ale ci nie zamierzali się poddawać i zaliczyli serię 11:0, która ostatecznie nie dawała już gościom szans na zwycięstwo. W końcówce AZS zmniejszył jednak straty do pięciu punktów, co może być istotne dla rewanżu w Koszalinie.

Zespół Jeziora grał bardziej zespołowo, zaliczając aż 21 asyst. Gracze trenera Dariusza Szczubiała rzucili też 10 trójek i dzięki temu mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie nad zespołem AZS (dwa wcześniejsze w Tauron Basket Lidze).

Xavier Alexander rzucił dla Jeziora 19 punktów. W zespole AZS wyróżniał się Łukasz Wiśniewski, który zdobył 17 punktów.

Wideo z meczu

Terminarz II rundy fazy wstępnej IBC:

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 86:74
Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 66:64

AZS Koszalin – Jezioro Tarnobrzeg, 23 grudnia 2012 r., godz. 17.00

W pojedynczych meczach możliwe są remisy. Dogrywka zostanie rozegrana, jeśli łączny wynik dwumeczu będzie remisowy. Liczba zdobytych punktów u siebie i na wyjeździe nie ma znaczenia.

Do Etapu II (faza centralna) wchodzą zwycięzcy II rundy. W fazy centralnej wezmą udział także ekipy wyłonione w rozgrywkach na szczeblu PZKosz oraz uczestnicy rozgrywek europejskich.

Po zakończeniu Etapu I zostanie wyłoniony gospodarz turnieju Final Four fazy centralnej Intermarché Basket Cup. W przypadku, jeśli byłby nim jeden z klubów, który będzie miał prawo gry w Etapie II, w jego miejsce do gry w kolejnych meczach IBC zostanie zaproszona na zasadzie „dzikiej karty” drużyna przegrana w II rundzie Etapu I, która odpadła z rywalizacji mniejszą różnicą punktów. W przypadku równej liczby punktów w obu parach, zdecyduje wyższe miejsce w tabeli TBL w momencie decyzji o przyznaniu organizacji turnieju finałowego.