Europuchar: Zespół z Hamburga silniejszy od WKS Śląska

,

Towers Hamburg odnieśli pewne zwycięstwo nad WKS Śląskiem Wrocław 100:64 w rozgrywkach Europucharu.

,

W pierwszej kwarcie mistrzowie Energa Basket Ligi byli bardzo wymagającym rywalem dla zespołu z Niemiec, ale w kolejnych częściach meczu to Towers całkowicie przejęli inicjatywę. Przyjezdni grali zdecydowanie bardziej zespołowo (30 asyst), dominowali także w walce o zbiórki (40), a po 30 minutach mieli 32 punkty przewagi! Ostatecznie zwyciężyli aż 100:64.

Najlepszym strzelcem ekipy trenera Andreja Urlepa był Jeremiah Martin z 17 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami.

WKS Śląsk Wrocław - Towers Hamburg 64:100 (20:21, 14:29, 15:31, 15:19)

WKS Śląsk: Martin 17, Kolenda 15, Morgan 13, Dziewa 8, Parachouski 6, Bibbs 3, Wiśniewski 2, Gołębiowski 0, Pawłow 0, Tomczak 0

Towers: Polite 19, Samar 17, Hinrichs 15, McCullum 14, Childs 10, Philipps 8, Wohlfarth-Bottermann 7, Meisner 5, Schoormann 3, Kozak 2